Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Atidarytas garbės konsulatas Frankfurte prie Maino

Sukurta 2019.02.22 / Atnaujinta 2019.02.23 18:46
   Atidarytas garbės konsulatas Frankfurte prie Maino
   Atidarytas garbės konsulatas Frankfurte prie Maino
   Atidarytas garbės konsulatas Frankfurte prie Maino

   Vasario 22 dieną Frankfurto prie Maino mieste, Vokietijos Federacinės Respublikos Heseno federalinėje žemėje, atidarytas Lietuvos garbės konsulatas. Įgaliojimus naujajai Lietuvos garbės konsulei Gabrielei Gylytei-Hein įteikė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

   „Hesenas – ekonomiškai viena stipriausių Vokietijos federalinių žemių, o Frankfurtas - vienas stipriausių Europos finansinių centrų. Lietuvos garbės konsulato atidarymas šiame mieste ir šioje žemėje Lietuvai, kaip vienai iš augančių Europos regioninių finansinių technologijų (FINTECH) centrų, yra itin svarbus: čia įsikūręs trečias pagal dydį Europoje  - po Londono ir Ciuricho -  Fintech centras. Ne mažiau svarbu, kad Heseno žemėje iki šiol veikia lietuvybės centras – Vasario 16-osios gimnazija, kur mokosi virš 200 mokinių“, – sakė L. Linkevičius.

   Užsienio reikalų ministras taip pat susitiko su Heseno žemės Ministru Pirmininku Volkeriu Bouffieriu ir Heseno žemės parlamento pirmininku Borisu Rheinu.

   Heseno vyriausybės ir parlamento atstovai gyrė Lietuvos pasiekimus informacinių technologijų srityje ir išreiškė pageidavimą pasikeisti gerąja patirtimi diegiant IT sprendimus valstybės teikiamų viešųjų ir administracinių paslaugų sektoriuje. Kaip potencialios bendradarbiavimo sritys akcentuotos finansinės technologijos, gyvybės mokslai ir kibernetinis saugumas. Heseno žemės atstovai taip pat domėjosi Lietuvos patirtimi stiprinant visuomenės atsparumą propagandai.

   L.Linkevičius pakvietė Hesseno atstovus dalyvauti finanansinių technologijų ir gyvybės mokslų konferencijose Lietuvoje. Ministras dėkojo už Vokietijos indelį prisidedant prie Lietuvos saugumo užtikrinimo ir pažymėjo, kad Vokietijos lyderystė yra būtina siekiant įveikti aktualius Europos iššūkius.

   Heseno federalinėje žemėje gyvena beveik 7 500 Lietuvos piliečių, visoje Vokietijoje - virš 53 tūkstančių lietuvių.

   Vokietijoje Lietuva turi 6 garbės konsulus atskirose federalinėse žemėse.

   Nuotraukų šaltinis: Hessischer Landtag, Kanzlei, Krutsch

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Vokietija8.jpg

   Spalio 3 dieną Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Vokietijos Federacinės Respublikos užsienio reikalų ministrą Heiko Maas ir Vokietijos gyventojus Vokietijos Vienybės dienos proga.  

   Dvišaliai santykiai »
   20190919_113914-2.jpg

   Rugsėjo 19 dieną Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su Vokietijos Bundestago tarpparlamentinio bendradarbiavimo su Baltijos valstybėmis grupės delegacija, vadovaujama  grupės pirmininko Aloiso Karlo. Susitikimo metu pasidžiaugta, kad Lietuvos ir Vokietijos santykiai yra ypač geri, intensyvūs ir nuolat stiprėja.

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_7044.jpg

   Rugsėjo 11 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevčius priėmė naująjį Vokietijos  ambasadorių Mattiasą Peterį Sonną, kuris tą pačią dieną įteikė skiriamuosius raštus prezidentui Gitanui Nausėdai.

   Dvišaliai santykiai »
   _MG_3326.JPG

   Birželio 18 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su kadenciją baigiančia Vokietijos ambasadore Lietuvoje Angelika Viets.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
   190521_KBER_PHT001.jpg

   Gegužės 21 dieną Hamburge vyko tradicinis Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikimas, kurio metu buvo aptarti saugumo, Europos Sąjungos (ES) ateities ir jos santykių su Rytų kaimynėmis aktualijos, regioninio bendradarbiavimo problemos.

   Daugiašaliai santykiai »

   Gegužės 21 dieną Hamburge, Vokietijoje, vyks trijų Baltijos valstybių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikimas, kurio metu bus aptariami saugumo politikos iššūkiai, Europos Sąjungos aktualijos (Europos Parlamento rinkimai, daugiametė finansinė perspektyva) ir regioninio bendradarbiavimo, įskaitant Rytų partnerystę, Trijų jūrų iniciatyvą, 17+1 formatą klausimai.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata