Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Japonijoje aptarti dvišaliai santykiai ir investicijų Lietuvoje galimybės

Sukurta 2019.09.11 / Atnaujinta 2019.09.11 11:41
  Japonijoje aptarti dvišaliai santykiai ir investicijų Lietuvoje galimybės

  Rugsėjo 11 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis susitikime su Japonijos parlamento Atstovų rūmų pirmininku Tadamori Oshima aptarė gerus Lietuvos ir Japonijos dvišalius santykius ir parlamentinius ryšius, stiprėjantį ekonominį bendradarbiavimą ir Japonijos investicijų Lietuvoje galimybes.

  G. Varvuolis informavo apie Seime prasidėjusius svarstymus 2020-uosius Lietuvoje paskelbti Č. Sugiharos metais ir numatomą Č. Sugiharos „gyvybės vizų” išdavimo 80-mečio paminėjimą Lietuvoje.  Jis taip pat pakartojo Seimo pirmininko kvietimą T. Oshimai apsilankyti Lietuvoje 2020 metais.  Toks Atstovų rūmų pirmininko vizitas būtų labai laukiamas Č. Sugiharos metų kontekste.

  Ambasadorius taip pat informavo Atstovų rūmų pirmininką apie spalio mėnesį numatomą prezidento Gitano Nausėdos vizitą Japonijoje, kurio metu jis dalyvaus Japonijos imperatoriaus žengimo į sostą iškilmėse ir dvišaliuose susitikimuose.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  download (1).jpg

  Liepos 9 dieną Lietuvos ambasada Japonijoje surengė internetinį seminarą „Čijunė Sugihara ir Lietuva“, kuris vyko japonų kalba.

  Dvišaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »
  IMG_2249.jpg

  Liepos 8 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis Lietuvos garbės konsului Fukujamoje Shigehiro Komaru įteikė Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos padėkos raštą.

  Atstovybių naujienos »
  download.jpg

  Lietuvos ambasada Japonijoje surengė Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) ambasadorių darbinius pietus su Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko (JBIC) gubernatoriumi Tadashi Maeda.

  Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »

  Birželio 10-11 dienomis Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis dalyvavo Azijos ir Europos fondo (ASEF) valdytojų tarybos nuotoliniame posėdyje. Fondo tikslas - siekti geresnio tarpusavio supratimo ir bendradarbiavimo tarp Azijos ir Europos, skatinant intelektualinius, kultūrinius mainus ir žmonių kontaktus.

  Atstovybių naujienos »

  Baigus visas reikalingas diplomatines procedūras, Lietuva oficialiai įsitraukia į naujai Japonijos mokslininkų sukurto vaisto „Avigan“ klinikinius tyrimus. Tikimasi, kad šis naujasis vaistas padės įveikti COVID-19 ir sustabdyti jo plitimą.

  Dvišaliai santykiai »
  11.jpg

  Gruodžio 2 dieną Tokijuje įvyko Lietuvos ir Japonijos politinės konsultacijos, kurių metu aptarti dvišaliai santykiai, regioninės aktualijos bei planai dėl bendrų veiklų 2020 metais minint tarpukario Japonijos diplomato Čiunės Sugiharos veiklos Kaune 80-ąsias metines.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »