Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva surengė diskusiją apie žmogaus teisių pažeidimus Čečėnijoje

Sukurta 2017.09.21 / Atnaujinta 2017.09.21 10:19
   Lietuva surengė diskusiją apie žmogaus teisių pažeidimus Čečėnijoje
   Lietuva surengė diskusiją apie žmogaus teisių pažeidimus Čečėnijoje

   Rugsėjo 21 dieną Lietuva kartu su tarptautiniais partneriais Varšuvoje vykstančiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) žmogiškosios dimensijos įgyvendinimo susitikime surengė diskusiją apie žmogaus teisių pažeidimus Čečėnijoje, kurioje daugiausia dėmesio skirta pastaruoju metu Čečėnijoje įvykdytiems neapykantos nusikaltimams prieš LGBTI asmenis.

   Šia iniciatyva Lietuva siekė atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į Čečėnijoje vykdomą masinį LGBTI asmenų persekiojimą, žudymą ir paskatinti Rusiją nedelsiant atkurti pagarbą teisės viršenybės principui. Rusija buvo paraginta kuo greičiau ištirti šiuos nusikaltimus ir užtikrinti, kad juos įvykdę asmenys būtų išaiškinti ir nubausti.

   Renginyje taip pat aptartas tarptautinės bendruomenės atsakas ir galimybės geriau koordinuoti atskirų tarptautinių organizacijų veiksmus užkertant kelią neapykantos nusikaltimams ir diskriminacijai dėl seksualinės orientacijos, pateiktos rekomendacijos dėl tolesnių veiksmų.

   Diskusijoje dalyvavo Rusijos LGBT tinklo vadovas ir žmogaus teisių aktyvistas Igoris Kochetkovas, dienraščio „Novaya Gazeta“ žurnalistė Elena Milashina, paskelbusi pirmąjį žurnalistinį tyrimą apie LGBTI asmenų persekiojimą Čečėnijoje, taip pat LGBTI asmenų teises Rusijoje ginantis advokatas Dmitrijus G. Bartenevas.

   Renginys surengtas Lietuvos iniciatyva, bendradarbiaujant su Kanada, Danija, Švedija, JAV, Belgija, Vokietija, Suomija, Latvija ir Ukraina, taip pat nevyriausybine organizacija Freedom House ir Heinrich Böll fondu.

   Dvi savaites trunkančiame ESBO žmogiškosios dimensijos įgyvendinimo susitikime dalyvauja daugiau nei 1500 atstovų iš 57 ESBO šalių, ESBO institucijų, tarptautinių bei nevyriausybinių organizacijų. Jame daugiausia dėmesio skiriama diskusijoms apie tai, kaip ESBO šalys laikosi prisiimtų įsipareigojimų tokiose srityse kaip išraiškos laisvė ir laisva žiniasklaida, pagrindinių laisvių užtikrinimas, migracija, tolerancijos ir pakantumo skatinimas, įstatymo viršenybė, lyčių lygybė ir pan.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_7099.JPG

   Spalio 8-9 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvauja Tarptautinės frankofonijos organizacijos viršūnių susitikimo ministrų konferencijoje. Pasisakydamas konferencijos metu L. Linkevičius akcentavo Frankofonijos organizacijos vaidmenį ne tik populiarinant prancūzų kalbą ir kultūrą, bet ir remiant universalias vertybes – pagarbą žmogaus teisėms, kovą su diskriminacija ir lyčių lygybę. Ministras taip pat pažymėjo Lietuvos įsitraukimą į JT taikos palaikymo misiją Malyje bei siekį skatinti moterų įgalinimą ir dalyvavimą visuose politiniuose procesuose.

   Daugiašaliai santykiai »

   Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė Asta Skaisgirytė spalio 8 dieną Romoje vykusiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) politikos direktorių susitikime paragino susitelkti ties konfliktų sprendimu ir ypač stiprinti pastangas siekiant sustabdyti Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir Sakartvelą.

   Daugiašaliai santykiai »
   1.jpg

   Rugsėjo 21 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vytauto Didžiojo universitete atidarė tarptautinę konferenciją „Sovietinės psichiatrijos palikimas“ („The Legacy of Soviet Psychiatry“),  kurios metu ekspertai išsakė susirūpinimą dėl atsinaujinusio ir stiprėjančio politinio piktnaudžiavimo psichiatrija Rusijoje, Baltarusijoje ir kitose demokratines vertybes paminančiose regiono valstybėse.

   Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetas liepos 26 dieną paskelbė savo baigiamąsias išvadas ir rekomendacijas dėl Lietuvos ketvirtojo periodinio pranešimo pagal Tarptautinį pilietinių ir politinių teisių paktą, kurį Lietuvos užsienio reikalų viceministro Nerio Germano vadovaujama vyriausybinė delegacija pristatė liepos 10–11 dienomis Ženevoje vykusioje Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komiteto 123-iojoje sesijoje.

   Daugiašaliai santykiai »
   0712JTZT2.jpg

   Liepos 10-11 dienomis Ženevoje Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių komitetas 123-oje sesijoje svarstė Lietuvos ketvirtąjį periodinį pranešimą pagal Tarptautinį pilietinių ir politinių teisių paktą.

   Daugiašaliai santykiai »
   tomas_razmus-9502.JPG

   Liepos 4 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir viceministras Darius Skusevičius Vilniuje su Ukrainos žmogaus teisių komisare Liudmila Denisova aptarė Rusijoje neteisėtai kalinamų Ukrainos piliečių žmogaus teisių pažeidimus ir galimybes aktyviau kelti šį klausimą tarptautinėse organizacijose.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata