Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ir Bulgarijos nacionalinių dienų proga Sofijoje surengtas šventinis koncertas

Sukurta 2019.03.19 / Atnaujinta 2019.03.19 11:19
  Lietuvos ir Bulgarijos nacionalinių dienų proga Sofijoje surengtas šventinis koncertas

  Kovo 15 dieną Bulgarijos sostinėje Sofijoje vyko šventinis koncertas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, Bulgarijos Išsilaisvinimo dienai, šiemet minimiems Generolo Jono Žemaičio – Vytauto metams bei Lietuvos ir Bulgarijos narystės NATO 15-osiosioms metinėms.

  „Laisvė, deja, nėra nemokama. Žvelgiant į ateitį, svarbu atsigręžti praeitin ir pagerbti tuos, kurie, kaip gen. Jonas Žemaitis, už savo šalies laisvę sumokėjo aukščiausią kainą“, – sakė Lietuvos ambasadorius Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai Arvydas Pocius.

  Svečius taip pat sveikino Bulgarijos gynybos viceministras gen. Atanas Zaprijanovas, koncertavo Lietuvos Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas su vokalistu Jurgiu Brūzga.

  Paminėti Lietuvai ir Bulgarijai reikšmingų progų susirinko Bulgarijos gynybos ministerijos atstovai, užsienio šalių diplomatai ir gynybos atašė, tarptautinėse misijose sužeisti Bulgarijos kariai ir žuvusių karių šeimų nariai, Bulgarijos institucijų atstovai, vietos lietuvių bendruomenė.

  Bulgarija savo nacionalinę dieną mini kovo 3 dieną – šią dieną 1878 metais San Stefano sutartimi oficialiai užbaigtas 500 metų trukęs Otomanų valdymas Bulgarijos teritorijoje ir atkurta Bulgarijos valstybė. Šių metų kovo 29 dieną tiek Lietuva, tiek Bulgarija mini 15-ąsias įstojimo į NATO metines.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  N97A1954.jpg

  Gruodžio 16 dieną Lietuvos ambasadorė Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai Violeta Motulaitė įteikė skiriamuosius raštus Bulgarijos prezidentui Rumenui Radevui.

  Dvišaliai santykiai »
  BG-kopijos.JPG

  Gruodžio 13 dieną Lietuvos ambasadorė Bulgarijai Violeta Motulaitė įteikė skiriamųjų raštų kopijas Bulgarijos užsienio reikalų viceministrui Petko Doykovui. Susitikimo metu daug dėmesio skirta bendradarbiavimui NATO, Europos Sąjungoje ir kituose daugiašaliuose formatuose, akcentuota, kad Lietuvos verslas aktyviai investuoja Bulgarijoje.

  Dvišaliai santykiai »