Lietuvos stendą Budapešte aplankė Vengrijos Prezidento sutuoktinė

Sukurta 2016.11.28 / Atnaujinta 2016.11.29 17:23
   Lietuvos stendą Budapešte aplankė Vengrijos Prezidento sutuoktinė
   Lietuvos stendą Budapešte aplankė Vengrijos Prezidento sutuoktinė

   Lapkričio 27 dieną Budapešto viešbutyje „InterContinental“ jau šeštus metus iš eilės vyko Vengrijos sostinėje reziduojančių diplomatų sutuoktinių asociacijos rengiama Kalėdų mugė, kurioje, kaip ir kasmet, dalyvavo Lietuvos Respublikos ambasada Vengrijoje.

   Mugės metu ambasados darbuotojai, padedami lietuvių bendruomenės narių ir lietuvių kalbos besimokančių vengrų, pristatė lietuviško kulinarinio paveldo produkciją. Tradiciškai didžiausio susidomėjimo sulaukė vengrams ir kitiems mugės lankytojams gerai pažįstamas AB „Žemaitijos pienas“ gaminamas kietasis sūris „Džiugas“. Nemažai lankytojų pritraukė UAB „Biržų duona“ gaminiai – tradicinė juoda ruginė duona ir lietuviškas šakotis, o saldumynų mėgėjai džiaugėsi Šiaulių UAB „Rūta“ produkcija.

   Šiųmetėje tradicinėje Kalėdų mugėje dalyvavo 45 Budapešte akredituotos diplomatinės atstovybės. Jos pristatė savo šalių nacionalinius patiekalus, produkciją ir rankdarbius. Visos surinktos lėšos bus skirtos Vengrijos labdaringoms organizacijoms, globojančioms neįgalius ir tautinių mažumų vaikus. Renginį, kaip ir kasmet, globoja Vengrijos Prezidento žmona Anita Herczegh.

   Lietuvos Respublikos ambasada Vengrijoje nuoširdžiai dėkoja savo rėmėjams – AB „Žemaitijos pienas“, UAB „Biržų duona“ ir Šiaulių UAB „Rūta

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   4_cr.jpg

   Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos ambasados Vengrijoje rugsėjo 16 dieną Budapešto menų rūmuose pradėjo kultūros renginių ciklą „Bridging Europe 2018“, vyksiantį iki rugsėjo 26 dienos.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   VSZ_4950.jpg

   Lietuvos ir Latvijos ambasados bei Estijos kultūros institutas Vengrijoje, bendradarbiaudami su sostinės Szabó Ervin biblioteka, rugsėjo 6 dieną Budapešte atidarė fotografijų parodą „The Baltic Way – a Campaign in the Name of Freedom“, skirtą paminėti 1989 metais įvykusią pilietinę akciją, pasauliui pranešusią apie Baltijos tautų vienybę ir ryžtą siekti laisvės bei nepriklausomybės. Grafinį ir audio-vizualinį Latvijos archyvų koordinuoto projekto kūrinį papildė bibliotekos fonduose rasti periodikos leidiniai ir susijusios knygos.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   IMG_9955.jpg

   Vasario 13 dieną Budapešto Ferenco Listo muzikos akademijoje iškilmingai paminėtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis.

   Atstovybių naujienos »
   Vengrija5.jpg

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Vengrijos užsienio reikalų ministrą Péterį Szijjártó su Nacionaline diena ir palinkėjo kolegai bei visiems Vengrijos žmonėms sėkmės.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata