Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Per Frankofonijos ministrų konferenciją pabrėžti Lietuvos pasiekimai energetikos srityje

Sukurta 2017.11.27 / Atnaujinta 2017.11.28 08:55
  Per Frankofonijos ministrų konferenciją pabrėžti Lietuvos pasiekimai energetikos srityje

  Paryžiuje lapkričio 25-26 dienomis vyko Frankofonijos ministrų konferencijos kasmetinė sesija, kurioje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentės asmeninė atstovė prie Tarptautinės frankofonijos organizacijos (TFO) ambasadorė Irena Vaišvilaitė.

  Per aukšto lygio ministrų konferenciją buvo aptarti pagrindiniai klausimai, susiję su daugiašale organizacijos veikla ir tarptautinei bendruomenei kylantys iššūkiai, pavyzdžiui, moterų ir vyrų lygybės siekis ar kova prieš jaunimo radikalėjimą ir šių dienų vergovę. Daug dėmesio skirta atsinaujinantiems energetikos ištekliams.

  Ambasadorė I. Vaišvilaitė pabrėžė Lietuvos paramą TFO tikslams ir akcentavo šalies pastangas bei pasiekimus įgyvendinant įsipareigojimus energetikos srityje.

  „Lietuvos pavyzdys rodo, kad didesni šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų kiekiai nėra neišvengiama BVP augimo pasekmė. Per paskutinius 25 metus Lietuvos atveju emisijos sumažėjo beveik 60 procentų, o BVP išaugo 30 procentų“, –  sakė I. Vaišvilaitė. 

  Lietuvos atstovė pasidžiaugė spartėjančiu šalies bendradarbiavimu su Pietų valstybėmis atsinaujinančios energetikos technologijų srityje. Taip pat viltasi, kad Lietuvos geros praktikos pavyzdžiai, tokie kaip neseniai pasirašytas susitarimas su Liuksemburgu dėl pažangos atsinaujinančioje energetikoje perdavimo, paskatins panašias iniciatyvas ne tik Europoje, bet ir tarptautiniu lygiu.   

  TFO veikloje Lietuva dalyvauja nuo 1999 metų stebėtojos teisėmis. Šiuo metu Tarptautinė Frankofonijos organizacija vienija 84 valstybes ir autonomines teritorijas iš penkių pasaulio žemynų, 54 iš jų yra pilnateisės narės, 26 – stebėtojos ir 4 – asocijuotos narės.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  _MG_8684.jpg

  „Lietuva siekia pilnavertės integracijos į ES vidaus energetinę rinką ir šiuo metu svarbiausias likęs strateginis žingsnis yra Baltijos šalių elektros sistemų sinchronizacija su žemyninės Europos tinklais“, - akcentavo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, sveikindamas lapkričio 7 dieną prasidėjusį kasmetinį Vilniaus energetikos forumą.

  Užsienio reikalų ministro veikla »
  EK delegacija EXPO.jpg

  Liepos 23 dieną Lietuvos paviljoną EXPO parodoje Astanoje aplankė Europos Komisijos delegacija.

  Atstovybių naujienos »
  2017 04 21_Del Lietuvos dalyvavimo Frankofonijos dienose.jpg

  Frankofonijos dienų renginiuose, vykstančiuose Azerbaidžane kovo 30–balandžio 22 dienomis, Lietuvos ambasados Azerbaidžane iniciatyva pristatomi Giedrės Beinoriūtės filmas „Balkonas“, Giedriaus Jokubauskio skaitmeninio meno paroda „Archi.realybės – Egiptas“ ir Lietuvos maisto pramonės gaminiai.

  Atstovybių naujienos »
  _MG_0080.JPG

  Užsienio reikalų ministerijoje kovo 24 dieną Tarptautinės frankofonijos dienai paminėti atidarytos dvi parodos, skirtos garsaus lietuvių kilmės prancūzų semiotiko Algirdo Juliaus Greimo gimimo 100-osioms metinėms.

  Daugiašaliai santykiai »
  Greimas.jpg

  Šiandien Lietuva kartu su pasaulio bendruomene mini Tarptautinę frankofonijos dieną. Užsienio reikalų ministerija šią progą pažymės kovo 24 dieną pristatydama parodą apie garsaus lietuvių kilmės prancūzų mokslininko, eseisto ir kultūrologo, Paryžiaus semiotikos mokyklos įkūrėjo Algirdo Juliaus Greimo gyvenimą ir kūrybą.

  Daugiašaliai santykiai »
  IMG_2242.JPG

  Lietuvos ambasada Airijoje kovo 13 dieną Prancūzų kultūros centre Dubline pristatė Editos Mildažytės dokumentinę kino juostą „Ištesėtas pažadas: Vilniaus paslaptys“, pasakojančią apie mažai kam žinomas prancūzų rašytojo Romaino Gary Vilniuje praleistos vaikystės detales.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata