Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Pristatyta Lietuvos kandidatė į moterų diskriminacijos panaikinimo komitetą

Sukurta 2019.10.08 / Atnaujinta 2019.10.08 15:37
  Pristatyta Lietuvos kandidatė į moterų diskriminacijos panaikinimo komitetą

  Spalio 8 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius  ir Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis Lietuvoje reziduojančių užsienio valstybių ambasadų atstovams pristatė Lietuvos kandidatę į Jungtinių Tautų (JT) moterų diskriminacijos panaikinimo komitetą (CEDAW) Dalią Leinartę.

  „Profesorė Dalia Leinartė turi didelę patirtį lyčių lygybės ir moterų įgalinimo klausimais. Ji siekia, kad lyčių lygybė būtų užtikrinta visoms moterims be išimties, ypač toms, kurios yra labiausiai pažeidžiamos“, – pristatydamas kandidatę sakė ministras L. Linkevičius. Jis taip pat pažymėjo, kad lyčių lygybė ir moterų įgalinimas yra ilgalaikis Lietuvos prioritetas, todėl  kompetentingi, ilgalaikį įdirbį tam tikroje srityje turintys ekspertai, dirbantys JT konvencijų priežiūros mechanizmų komitetuose, yra ypač reikalingi Lietuvai.

  Prof. Dalia Leinartė jau dvi kadencijas yra CEDAW narė. 2015 metais jai buvo patikėtos komiteto pirmininko pavaduotojos funkcijos, o 2017 metais ji dvejiems metams buvo išrinkta šio komiteto pirmininke. Prof. D. Leinartė yra vienintelė Lietuvos atstovė, kuriai buvo patikėta vadovauti JT konvencijų priežiūros komitetui.

  Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetas yra ekspertinis JT komitetas, kuris nagrinėja šalių narių teikiamas ataskaitas apie JT konvencijos dėl visų formų diskriminacijos panaikinimo moterims įgyvendinimą ir teikia rekomendacijas. Konvencija vienija 189 šalis. Komitetą sudaro 23 nepriklausomi aukštos kvalifikacijos ekspertai iš viso pasaulio.

  Rinkimai į Jungtinių Tautų moterų diskriminacijos komitetą vyks 2020 metų birželio mėnesį Niujorke. Rinkimuose savo kandidatūras taip pat yra iškėlusios ekspertės iš Nepalo, Prancūzijos, Ganos ir Libano.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  MalisSachelis.jpg

  Rugsėjo 25 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasisakė aukšto lygio Jungtinių Tautų renginyje, kuriame buvo diskutuojama apie Malio ir Afrikos regiono Sahelio iššūkius bei priemones, kurių reikia imtis kovoje su ekstremistinių grupių radikalių ideologijų sklaida.

  JT Saugumo Taryba » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »

  Gegužės 10 dieną Jungtinių Tautų (JT) Rasinės diskriminacijos panaikinimo komitetas paskelbė rekomendacijas Lietuvai dėl Tarptautinės konvencijos dėl visų formų rasinės diskriminacijos panaikinimo įgyvendinimo. Komitetas pažymėjo pozityvias Lietuvos teisines ir institucines priemones, skirtas pakto įgyvendinimui, ypatingai kovos su netolerancija ir diskriminacija, romų integracijos, kovos su žmonių prekyba ir teisėsaugos pareigūnų mokymų kovos su neapykantos nusikaltimais srityse.

  Daugiašaliai santykiai »
  Diskusijos dalyviai.jpg

  Gruodžio 3 dieną užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus iniciatyva Briuselyje vyko diskusija, skirta Lietuvos moterų balsavimo teisės šimtmečiui pažymėti. Diskusijoje dalyvavo politikai, verslininkai ir jaunimo organizacijų atstovai.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata