Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras A. Zananavičius: ES piliečių sveikata negali priklausyti nuo prekybos ribojimų

Sukurta 2020.06.09 / Atnaujinta 2020.06.09 14:34
   Viceministras A. Zananavičius: ES piliečių sveikata negali priklausyti nuo prekybos ribojimų
   Viceministras A. Zananavičius: ES piliečių sveikata negali priklausyti nuo prekybos ribojimų

   Birželio 9 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo neformalioje Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos vaizdo konferencijoje prekybos klausimais, kurioje buvo aptartos tarptautinės prekybos perspektyvos po COVID-19 pandemijos ir Pasaulio prekybos organizacijos vaidmuo.

   „COVID-19 pandemija parodė, jog priklausomybė nuo vienos šalies tiekėjų ES daro pažeidžiamą ne tik ekonomiškai, bet ir politiškai, todėl svarbu ieškoti sprendimų, kurie padėtų tokių situacijų išvengti. Yra neįsivaizduojama, kad ES piliečių sveikata ar net gyvybė priklausytų nuo prekybos apribojimų“, - sakė viceministras A. Zananavičius.

   Ministrai sutarė, kad atvira ir sąžininga tarptautinė prekybos sistema gali prisidėti prie tiekimo grandinių diversifikavimo bei pakankamo strateginių atsargų užsitikrinimo, o tai padėtų sumažinti ES ekonominę priklausomybę, ypač farmacijos ir žaliavų sektoriuose. Lietuva pažymėjo, kad svarbu įvertinti ekonominę priklausomybę ir kituose sektoriuose, pavyzdžiui, informacinių technologijų ar atsinaujinančios energijos.

   Viceministras A. Zananavičius pabrėžė, kad lygios ir sąžiningos pasaulinės konkurencinės sąlygos yra vienas iš esminių elementų atsigavimo po COVID-19 krizės procese, todėl reikia ES lyderystės Pasaulio prekybos organizacijoje kuriant globalias taisykles, kurios iš esmės spręstų valstybių kišimosi į ekonomiką problemą.

   Prekybos komisaras P. Hoganas pristatė naujausias Europos Komisijos prekybos prognozes, pagal kurias 2020 metais pasaulio prekybos apimtys gali sumažėti 10-16 proc., o ES prekių ir paslaugų eksportas į trečiąsias šalis susitraukti 9-15 proc.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG-20200718-WA0010.jpg

   Liepos 19 dieną į Lietuvą grįžo keturi Lietuvos piliečiai, kurie buvo užstrigę Venesueloje dėl COVID-19 pandemijos. Lietuvos konsulatas Valensijoje ir Užsienio reikalų ministerija, bendradarbiaujant su Europos Sąjungos atstovybe bei Prancūzijos ambasada Venesueloje, padėjo šiems piliečiams grįžti į Lietuvą Prancūzijos organizuotu repatrijavimo skrydžiu iš Venesuelai priklausančios Margaritos salos.

   Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos »
   DSC_2060.jpg

   Liepos 14 dieną užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis, JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas S. Gilchristas bei kiti ministerijos ir ambasados pareigūnai į JAV išlydėjo Lietuvoje pagamintų kovai su COVID-19 pandemija skirtų apsaugos priemonių siuntą.

   Dvišaliai santykiai »

   Liepos 13 dieną Briuselyje vykusiame Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje ES ministrai aptarė ES santykius su Lotynų Amerikos ir Karibų šalims ir galimą ES pagalbą šiam regionui, taip pat vyko išsami diskusija apie ES santykių su Turkija bendradarbiavimo perspektyvas, kitas užsienio politikos aktualijas – situaciją Libijoje, Honkonge, Venesueloje, Artimųjų Rytų taikos procesą.

   Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

   Liepos 15 dieną iš Lietuvos į JAV išvyksta Lietuvoje pagamintos kovai su COVID-19 pandemija skirtos apsaugos priemonės.

   Dvišaliai santykiai »
   049 Ministro padėka mobiliojo ryšio operatoriams už glaudų bendradarbiavimą.JPG
   Liepos 9 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius padėkojo Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriams „Bitė Lietuva“, „Tele2“,  „Teledema“ ir „Telia“ už nuoširdų ir konstruktyvų bendradarbiavimą pasaulinės pandemijos metu.
   Ministerijos naujienos »
   DSC_1256.jpg

   Liepos 7 dieną iš Lietuvos į Baltarusiją išvyksta humanitarinė pagalba – Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės, reikalingos kovai su COVID-19.

   Dvišaliai santykiai »