Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Rodyti nuo iki
Archyvas »
BFL_7619.jpg

Nors įvairūs analitikai būgštauja dėl menkstančio JAV tarptautinio vaidmens, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pabrėžia, kad mūsų šalies santykiai su JAV saugumo komanda – puikūs, o savo sąjungininkams paramą JAV demonstruoja ne tik žodžiais, bet ir darbais. Tačiau, pasak ministro, nerimo kelia tai, kad, esant kaip niekad aštriems iššūkiams, pasaulyje trūksta veiksmingos lyderystės bei efektyvaus tarptautinių organizacijų vaidmens.

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »
IMG_9934.JPG

Jau tapo tradicija po Kalėdų sukviesti po pasaulį pasklidusius tautiečius į Globalios Lietuvos lyderių apdovanojimą, kur dėkojame tiems, kurie garsino mūsų šalies vardą, kurie pasiekė ypatingų laimėjimų mokslo, verslo srityse, kurie pasiekė karjeros aukštumas užsienyje, bet grįžo į Tėvynę, nes tiki jos ateitimi ir, kas svarbiausia, tiki, kad nuo jų asmeninių pastangų ta ateitis priklauso.

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »
Pocius.jpg

Lietuvos Respublikos ambasadoriaus Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai A. Pociaus straipsnis „Lietuvos žiniose“.

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »
{e9f1993a-62a1-4277-93b1-6d91a848b1f3}.jpg

Ketinimų pasekti JAV pavyzdžiu ir pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine šiuo metu nėra – buvo tam tikrų pareiškimų iš Čekijos pusės, bet ta pozicija pakoreguota. Taip LRT RADIJUI sako Linas Linkevičius, dalyvavęs Lietuvos iniciatyva surengtame Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikime su Izraelio premjeru Benjaminu Netanyahu. „Svarbu, kad tiek tiesiogiai konflikte dalyvaujančios pusės, tiek regiono šalys, tiek tos šalys, kurios galėtų būti tarpininkės šiame konflikte (ES, kaip institucija, be jokios abejonės, pajėgi vaidinti svaresnį vaidmenį), turi vengti kažkokių vienašališkų sprendimų“, – pabrėžia užsienio reikalų ministras.

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »
_DSC4013.jpg

Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Valstijose Rolandas Kriščiūnas sako, jog ryšys tarp Europos ir Amerikos išlieka tvirtas, nepaisant įšaldytų laisvos prekybos derybų ar nesutarimų dėl sankcijų Rusijai.

„Nėra, mano vertinimu, labiau strateginio ryšio negu tarp Europos ir JAV“, – interviu BNS sakė R. Kriščiūnas.

Anot jo, Lietuvos verslininkai neturėtų laukti laisvosios prekybos sutarties ir jau dabar gali ieškoti naujų galimybių eksportuoti į JAV, nes potencialas išlieka didelis. Diplomato teigimu, Lietuvos verslui vartais į JAV galėtų tapti Pensilvanija.

Vis dėlto ambasadorius nėra tikras, ar artimiausiu metu į Lietuvą atplauks naujų JAV suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinių, nes dujų prekybą reguliuoja rinka.

R. Kriščiūnas BNS teigė, jog Vašingtone sveikinamas Lietuvos sprendimas kitąmet pasiekti NATO rodiklį ir gynybai skirti 2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »
BFL_7270.jpg

Prieš 25 metus, 1992-ųjų spalio 25 dieną, Lietuvos piliečiai per referendumą pritarė atkurtos Lietuvos Konstitucijai. „Taip“ pasakė 56,75 proc. balsavimo teisę turinčių rinkėjų, o tarp atėjusiųjų į referendumą jų buvo net 75,42 procento.

Lietuvos Konstitucija prieš ketvirtį amžiaus atsirado ne tik iš meilės atkurtai nepriklausomai valstybei, bet ir iš ginčų, piktų nesutarimų. Anuomet Aukščiausiąją Tarybą-Atkuriamąjį Seimą (AT-AS) buvo ištikusi politinė krizė – parlamentarai net posėdžiavo dviejose skirtingose salėse. Kaip vis dėlto jie sugebėjo susitelkti ir pasiekti sutarimą dėl pagrindinio Lietuvos įstatymo, „Lietuvos žinios“ paprašė pasidalyti prisiminimais Kovo 11-osios akto signatarą, tuometį AT-AS Valstybės atkūrimo ir Konstitucijos komisijos pirmininką, Laikinosios komisijos Konstitucijos projektui parengti narį, dabar – Lietuvos nuolatinės atstovybės prie tarptautinių organizacijų Vienoje ambasadorių Aurimą Taurantą.


 

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata