Jei išsiskyrėte

Sukurta 2015.01.23 / Atnaujinta 2015.01.26 09:35

Jei ne Lietuvoje nutraukėte santuoką, šįcivilinės būklės pasikeitimą privalote apskaityti (įtraukti į registraciją) Lietuvoje. Jei nesate deklaravęs išvykimo iš Lietuvos, tai galite padaryti civilinės metrikacijos įstaigoje pagal savo gyvenamąją vietą Lietuvoje arba per internetinę sistemą MEPIS. Jei esate deklaravę išvykimą iš Lietuvos, tai galite padaryti Vilniaus civilinės metrikacijos skyriuje, per internetinę sistemą MEPIS arba Lietuvos ambasadoje Romoje.

Norėdami užsienyje nutrauktą santuoką apskaityti Lietuvos ambasadoje Romoje, asmeniškai arba per įgaliotą asmenį turite pateikti šiuos dokumentus:

  • ištuokos liudijimą arba įsiteisėjusį teismo sprendimą. Dokumentai turi būti patvirtinti Apostille ir patvirtintai išversti į lietuvių kalbą;
  • asmens dokumentą (pasą arba taptybės kortelę);
  • prašymą įregistruoti santuokos nutraukimą (pildomas ambasadoje);
  • konsulinį mokestį už ištuokos liudijimo pareikalavimą 20 €.

Apskaitydami savo ištuoką, Jūs tuo pačiu užsakote ir lietuvišką ištuokos liudijimą. Sėkmingai pasibaigus apskaitymo procedūrai, ambasada Romoje gaus lietuvišką Jūsų ištuokos liudijimą ir Jums apie tai praneš Jūsų nurodytu elektroninio pašto adresu. Jei pasirodys, kad liudijimo pareikalavimo metu užpildėte sutikimą, kad leidžiate dokumentą atiduoti vienai iš kurjerinio pašto tarnybų, galėsite užsakinėti kurjerį (neužmirškite mums atsiųsti užsakyto kurjerio pavadinimą, užsakymo numerį [kas turi būti užrašyta ant siuntos] bei kokius dokumentus sudėti į siuntą).

Jei pasirodys, kad liudijimo pareikalavimo metu būtent šiam liudijimui palikote sau adresuotą pašto voką su pakankamos vertės pašto ženklais, tai artimiausiu metu voką su liudijimu Jums išsiųsime. Jei voką būsite palikę keliems dokumentams, kuo greičiau duokite mums žinoti, kada ir kuriuos dokumentus siųsti.

Liudijimą taip pat galės atsiimti Jūsų notariškai įgaliotas asmuo.

Bet kokiu atveju liudijimą galėsite atsiimti Jūs asmeniškai.

Daugiau informacijos rasite Vilniaus miesto savivaldybės interneto svetainėje.

Naujienlaiškio prenumerata