Jei susituokėte užsienyje

Sukurta 2015.01.07 / Atnaujinta 2016.01.27 13:27

Jei Jūs ne Lietuvoje sudarėte santuoką, šį civilinės būklės pasikeitimą būtina apskaityti (įtraukti į registraciją) Lietuvoje. Jei nesate deklaravęs išvykimo iš Lietuvos, tai galite padaryti civilinės metrikacijos įstaigoje pagal savo gyvenamąją vietą Lietuvoje arba per internetinę sistemą MEPIS (t.y. per ambasadą negalite). Jei esate deklaravę išvykimą iš Lietuvos, tai galite padaryti Vilniaus civilinės metrikacijos skyriuje, per internetinę sistemą MEPIS arba Lietuvos ambasadoje Romoje.

Norėdami užsienyje sudarytą santuoką apskaityti Lietuvos ambasadoje Romoje, asmeniškai arba per įgaliotą asmenį turite pateikti šiuos dokumentus:

  • išrašą iš santuokos įrašo, atliktą pagal 1976 m. rugsėjo 8 d. Vienos konvenciją (L'estratto plurilingue di un atto di matrimonio rilasciato in applicazione convenzione firmata a Vienna l'8 Settembre 1976). Šio išrašo nereikia legalizuoti ar patvirtintai versti į lietuvių kalbą.*
  • abiejų sutuoktinių asmens dokumentus (pasus ar tapatybės korteles);
  • prašymą apskaityti santuoką (word, pdf formatu) (pildomas namie ar ambasadoje, pasirašomas ambasadoje);
  • konsulinį mokestį už santuokos liudijimo pareikalavimą - 20 €**;
  • jei pristatymu būdu pasirenkate paprastą paštą – voką su priklijuotais pakankamos vertės pašto ženklais ir užrašytu adresu.

Daugiau informacijos rasite Vilniaus miesto savivaldybės interneto svetainėje.
 


*Jei pateikiate santuokos liudijimą ne pagal Vienos 1976 m. konvencijos nustatytą formą, tai tokį liudijimą privalu legalizuoti (tvirtinti Apostille) ir patvirtintai išversti į lietuvių kalbą.

Šalys, prisijungusios prie 1976 m. rugsėjo 8 d. Vienos konvencijos: Austrija, Belgija, Bosnija ir Hercegovina, Italija, Ispanija, Juodkalnija, Kroatija, Lenkija, Liuksemburgas, Makedonija, Moldova, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Serbija, Slovėnija, Šveicarija, Turkija, Vokietija. Kitose valstybėse išduoti civilinės būklės liudijimai turi būti legalizuoti (pvz. pažyma Apostille) ir patvirtintai išversti į lietuvių kalbą. Išrašo pagal šią konvenciją pavyzdžius galite rasti čia, čia arba čia.

**Apskaitydami savo santuoką, Jūs tuo pačiu užsakote ir lietuvišką santuokos liudijimą. Sėkmingai pasibaigus apskaitymo procedūrai, ambasada Romoje gaus lietuvišką Jūsų santuokos liudijimą ir Jums apie tai praneš Jūsų nurodytu elektroninio pašto adresu. Jei pasirodys, kad liudijimo pareikalavimo metu užpildėte sutikimą, kad leidžiate dokumentą atiduoti vienai iš kurjerinio pašto tarnybų, galėsite užsakinėti kurjerį (neužmirškite mums atsiųsti užsakyto kurjerio pavadinimą, užsakymo numerį [kas turi būti užrašyta ant siuntos] bei kokius dokumentus sudėti į siuntą). Jei pasirodys, kad liudijimo pareikalavimo metu būtent šiam liudijimui palikote sau adresuotą pašto voką su pakankamos vertės pašto ženklais, tai artimiausiu metu voką su liudijimu Jums išsiųsime. Jei voką būsite palikę keliems dokumentams, kuo greičiau duokite mums žinoti, kada ir kuriuos dokumentus siųsti. Liudijimą taip pat galės atsiimti Jūsų notariškai įgaliotas asmuo. Bet kokiu atveju liudijimą galėsite atsiimti Jūs asmeniškai.

Naujienlaiškio prenumerata