Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ITALIJOS RESPUBLIKOJE, MALTOS RESPUBLIKAI, SAN MARINO RESPUBLIKAI IR LIBIJAI, NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ MAISTO IR ŽEMĖS ŪKIO ORGANIZACIJOS

Adresas: Viale di Villa Grazioli 9, 00198 Rome, ITALY

plačiau »

Tel. +39 06 855 90 52
Faksas +39 06 855 90 53
E. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »

Džiaugiamės prasmingu Lietuvos karių indėliu į Viduržemio jūros saugumą užtikrinančios EUNAVFOR MED (Europos Sąjungos Jūrų pajėgų Viduržemio jūroje) Sophia operaciją.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Lietuviai Italijoje »
DSC_0538-1.JPG

Rugpjūčio  14 d. ambasadorius Ričardas Šlepavičius lankėsi Popiežiškojoje lietuvių Šv. Kazimiero Kolegijoje. Kolegijos rektorius kun. Audrius Arštikaitis papasakojo apie Kolegijos istoriją, vykdomą veiklą ir artimiausius planus.

Lietuviai Italijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
KK-jogintei-01.png

Lietuvoje vykstančioje paveldosaugos vasaros mokykloje - tarptautinės paminklų ir paminklinių vietovių tarybos (ICOMOS) prezidentas Pietro Laureano.

Lietuviai Italijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
penne_in_borsa_2017.png

Tarp Italijos rašytojų federacijos konkurso nugalėtojų - lietuvė Viktorija Damerell.

Lietuviai Italijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Untitled.jpg

Liepos 28 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus nepaprastajam ir įgaliotajam šalies ambasadoriui Italijos Respublikoje Ričardui Šlepavičiui. 

Užsienio politika ir diplomatija »
20170607_202435_001.jpg

Po kelerių metų pertraukos birželio 7 dieną Milane atnaujina veiklą Lietuvos Respublikos garbės konsulatas.

Marco Caselli Nirmal-1.jpg

Pagrindinio Romos teatro Argentina padalinyje, teatro India, Birželio 22-23 dienomis bus galima išvysti festivalio Fabbrica Europa ir Kauno šokio teatro “Aura“ bendrą projektą “Twister”. 

Lietuviai Italijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
jaunosios pianistės su mokytoja Vaiva Bitinaite Romoje.jpg

Tarptautinio muzikos konkurso “Premio Accademia Giovani 2017", kuris vyko Romoje gegužės 30tą - birželio 4tą dienomis, scenoje sėkmingai pasirodė jaunosios muzikantės iš Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos. A kategorijoje, kurioje rungėsi vaikai nuo 9 iki 11 metų iš viso pasaulio, pirmąją vietą pelnė – Šoriūtė Emilija Joana ir Stanišauskytė Emilija abi surinkusios beveik maksimalų tarptautinės vertinimo komisijos įvertinimą – 96 balus. Mokinės buvo apdovanotos Lietuvos ambasados Italijoje lentele „Už muzikinę perspektyvą“, kaip geriausiai pasirodžiusios konkurso dalyvės iš Lietuvos. Trečiąją vietą A kategorijoje pelnė Urtė Rutavičiūtė surinkusi 86 balus, o C kategorijoje, kurioje rungiasi muzikantai nuo 15 iki 18 metų, antrąją vietą užėmė Vaiva Bitinaitė iš komisijos gavusi 93 balus.

Lietuviai Italijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
magma-NDG-Tomo Kapočiaus nuotr.jpg

Parodos M / A G / M A Kūnas ir žodžiai Italijos ir Lietuvos moterų mene nuo 1965 metų iki šių dienų uždarymo proga, kuratorės Benedetta Carpi De Resmini ir Laima Kreivytė, bendradarbiaujant su Romos centriniu grafikos institutu, Vilniaus Nacionaline dailės galerija ir Lietuvos kultūros institutu, rengia uždarymo vakarą, siekiant apibendrinti projektą ir parodoje išryškėjusias temas.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Paduvos garbes konsulatas (2).jpg

Gilinant ekonominius, politinius ir kultūrinius ryšius su šiaurinės Italijos regionais gegužės 27 d. Padujoje, Veneto regiono centre, buvo atidarytas Lietuvos Respublikos garbės konsulatas.

Ekonominiai santykiai » Konsulinės naujienos » Lietuviai Italijoje »
01.jpg

Šių metų gegužės 17 d. Milane, šiuolaikinio meno galerijoje "The Flat - Massimo Carasi" duris atvėrė “Progetto Atlas” kuruota paroda Pop my bling bling, kurios dalyviais tapo  ir “Young Poor Artists“ menininkų grupė iš Lietuvos. Parodoje buvo eksponuojami du darbai: pirmasis, TV Shop – video darbas, kuriame naudojant teleparduotuvės formatą sarkastiškai apibendrinamas santykis tarp menininko ir visuomenės. Antrasis, Gedvilės Tamošiūnaitės, kūrinys Collection pristatė virtualiąją kultūrą atspindinčius vaizdus, paverstus 3D objektais, kurie virtę fiziniais daiktais netenka savo pirminės išvaizdos ir spalvos, bei tampa atviri interpretacijoms.

Lietuviai Italijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Taranto.jpg

Šeštadienį, gegužės 13 dieną Italijoje, Taranto mieste įvyko Lietuvos garbės konsulato atidarymas. Po keliu metų pertraukos Apulijos ir Bazilikatos regionus apimančioje konsulinėje apygardoje pradėjo darbą naujas Lietuvos Respublikos garbės konsulas Giuseppe Saracino.  Taranto miestas , įsikūręs prie Taranto įlankos,  miestas nėra vienas didžiausių regione, tačiau  jis svarbus savo pramone ir kariniu ir pramoniniu jūriniu uostu.  Miesto istorija tęsiasi nuo  Romos imperijos laikų, jis turi puikų senamiestį, muziejų, istorinių paminklų.  

Konsulinės naujienos » Lietuviai Italijoje »
satyros knyga.jpg

Gegužės 18-23 dienomis didžiausios Italijoje tarptautinės Turino knygų mugės metu lankytojams bus pristatoma humoristinė knyga “Storielle e barzellette lituane sul totalitarismo sovietico. Il volto tragicomico dello statalismo integrale” (liet. Lietuviškos Istorijos ir Anekdotai apie Sovietinį totalitarizmą). Tai pokštų, anekdotų ir komiškų istorijų rinkinys satyriškai nutapantis sovietmečio laikotarpį Lietuvoje.

Istorinė, kultūros diplomatija »
©Marco_Caselli_Nirmal_W102_1725.jpg

Festivalio „Fabbrica Europa“ publikos gegužės 11–13 dienomis laukia ypatinga premjera – spektaklis „Tvisteris“. Jį sukūrė italų choreografas Salvo Lombardas, bendradarbiaudamas su Kauno šokio teatru „Aura“ (Lietuva).

Šiuolaikinių scenos menų festivalio „Fabbrica Europa” steigėja ir meno vadovė Maurizia Settembri „Aurai“ pasiūlė bendradarbiauti su minėtu italų kūrėju. Choreografas kartu su šokėjomis Lucia Cammalleri ir Daria Greco 2017 m. sausio mėnesį tris savaites dirbo Lietuvoje. Per šį laiką buvo sukurtas spektaklio eskizas, surengta atvira repeticija ir kūrybinės grupės susitikimas su šiuolaikinio šokio publika, pasidalinta mintimis apie kūrybinį procesą ir spektaklio užmanymą. Antrajame projekto etape Kauno šokio teatro „Aura“ šokėjai vyko tęsti kūrybinio proceso į Italiją.

Lietuviai Italijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
misija.jpg

Į Italiją atvyksta du „Misija Sibiras“ ekspedicijos dalyviai, kurie pristatys projektą ir ves pamokėles vaikams. Bus aukojamos mišios, susirinkusieji turės galimybę pamatyti filmą apie tikras žygio dalyvių patirtis Sibire. Italijos Lietuvių bendruomenė kviečia į renginius Rmoje ir Milane gegužės 13-14 d.

Lietuviai Italijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata