Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ITALIJOS RESPUBLIKOJE, MALTOS RESPUBLIKAI, SAN MARINO RESPUBLIKAI IR LIBIJAI, NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ MAISTO IR ŽEMĖS ŪKIO ORGANIZACIJOS

Adresas: Viale di Villa Grazioli 9, 00198 Rome, ITALY

plačiau »

Tel. +39 06 855 90 52
Faksas +39 06 855 90 53
El. paštas

Ambasadorė skaitė pranešimą apie Baltijos valstybių geopolitiką Pisos universitete

Sukurta 2016.10.27 / Atnaujinta 2016.10.27 18:42
   Ambasadorė skaitė pranešimą apie Baltijos valstybių geopolitiką Pisos universitete
   Ambasadorė skaitė pranešimą apie Baltijos valstybių geopolitiką Pisos universitete

   Spalio 26 d. LR ambasadorė Italijos Respublikoje Jolanta Balčiūnienė Pisos universiteto akademinei bendruomenei pristatė Baltijos valstybių saugumo situaciją, pagrindinius ekonominius, politinius ir energetinius iššūkius.

   J. Balčiūnienė apžvelgė Lietuvos ir kitų Baltijos šalių geopolitinę padėtį ir pabrėžė, kad narystė ES ir euro-atlantinė regiono orientacija yra neginčijami prioritetai užsienio politikoje. Tai ypač svarbu santykiuose su Rusija. Šioje srityje, nepaisant sunkumų, turime erdvės dialogui. „Visada pasižymėjome savo pro-europietiškais ir euroatlantiniais principais. Tikime ES projektu, kuris, nepaisant sunkumų ir krizių, niekada nenustojo vystytis. <...> Neprarandame optimizmo ir viliamės, kad bendros ES ir sąjungininkų pajėgos leis rasti konstruktyvų bendravimo su Rusija būdą. Saugumo srityje dialogas su Rusija yra įmanomas“, - teigė ambasadorė Italijoje.

   Ambasadorė pranešime taip pat pabrėžė, kad šiuo metu saugumo padėtis yra ypač sudėtinga ir Vakarų bendrija privalo vieningai reaguoti į agresiją. „Negalime daugiau leisti peržengti raudonų linijų ir nereaguoti į pažeidimus. Turime rasti diplomatija ir komunikacija paremtą sprendimą, tai – vienintelis būdas užbaigti užsitęsusius konfliktus“, - kalbėjo J. Balčiūnienė.

   Pranešimas skaitytas Pisos universiteto Politikos mokslų fakulteto organizuoto paskaitų ciklo apie šių dienų tarptautinės politikos iššūkius metu. Renginyje tai pat dalyvavo mokslininkai iš Vokietijos, Italijos, Egipto, Rusijos.

   Naujienlaiškio prenumerata