Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Ambasadoriaus sveikinimas Italijos lietuvių bendruomenėms "Švęskime savo laisvę kartu ir į naują šimtmetį ženkime dar vieningesni"

Sukurta 2018.02.16 / Atnaujinta 2018.02.16 13:48
  Ambasadoriaus sveikinimas Italijos lietuvių bendruomenėms "Švęskime savo laisvę kartu ir į naują šimtmetį ženkime dar vieningesni"

  Mielos lietuvės, mieli lietuviai, brangūs tautiečiai,
  Nuoširdžiai sveikinu Jus Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga.

  Šis įvykis nėra vien istoriškai svarbi data mokyklos vadovėliuose. Tai kiekvieną lietuvį iki širdies gelmių suvirpinantis laisvės ir nepriklausomybės simbolis. Mūsų valstybės atkūrimo šimtmetis leidžia dar kartą įvertinti, kokį didelį kelią nuėjo mūsų valstybė, mūsų tauta, kiekvienas iš mūsų.
  Per šį amžių įtvirtinome demokratiją, pilietinę visuomenę, tapome stipria europietiška valstybe, sukūrėme tvarią ekonomiką, pasiekėme aukštumų kultūros, mokslo, naujausių technologijų bei inovacijų srityse, tapome globalia tauta, įtvirtinome pagarbos žmogaus teisėms, tolerancijos ir laisvės vertybes, toliau puoselėjome savo tautiškumą, tradicijas, mūsų lietuvišką tapatybę.
  Globaliame pasaulyje žmogus turi teisę ir galimybes rinktis. Tampame didelių galimybių valstybe. Tai yra neįkainojamas mūsų laisvės vaisius. Pasirinkę gyvenimą toli nuo gimtųjų namų sugebame burtis, puoselėti mūsų tautinę tapatybę ir skleisti ją kitoms pasaulio kultūroms.
  Labai džiaugiuosi Italijos lietuvių bendruomenių ir organizacijų veikla. Jūsų iniciatyvumas, idėjos, kasdienis darbas buriant tautiečius Italijoje verti pačių gražiausių žodžių.
  Sveikinu naujai įsikūrusią Italijos lietuvių jaunimo sąjungą ir nekantriai laukiu Apulijos ir Veneto lietuvių bendruomenių įsteigimo. Kviečiu ir kitų Italijos regionų lietuvius jungtis į bendruomenes bei kartu puoselėti lietuvybę. Mes turime nuostabią galimybę kartu atstovauti savo šalį ir skleisti mūsų kultūrą, perduoti mūsų tradicijas mūsų vaikams.
  Švęskime savo LAISVĘ kartu ir į naują šimtmetį ženkime dar VIENINGESNI.
  Su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiu.


  Nuoširdžiai Jūsų,

  Ambasadorius Ričardas Šlepavičius

  Naujienlaiškio prenumerata