Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ITALIJOS RESPUBLIKOJE, MALTOS RESPUBLIKAI, SAN MARINO RESPUBLIKAI IR LIBIJAI, NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ MAISTO IR ŽEMĖS ŪKIO ORGANIZACIJOS

Adresas: Viale di Villa Grazioli 9, 00198 Rome, ITALY

plačiau »

Tel. +39 06 855 90 52
Faksas +39 06 855 90 53
El. paštas

Ambasadorius R.Šlepavičius dalyvavo konferencijoje „Discover Lithuania“ Apulijoje

Sukurta 2017.11.29 / Atnaujinta 2017.12.01 11:48
   Ambasadorius R.Šlepavičius dalyvavo konferencijoje „Discover Lithuania“ Apulijoje
   Ambasadorius R.Šlepavičius dalyvavo konferencijoje „Discover Lithuania“ Apulijoje

   „Lietuva – tai ekonominiai vartai į Šiaurės, Baltijos ir Rytų bei Centrinės Europos regionus“. Taip sakė Lietuvos Respublikos ambasadorius Italijoje Ričardas Šlepavičius, kviesdamas Apulijos regiono verslininkus ir gyventojus iš arčiau susipažinti su Lietuva ir jos teikiamomis galimybėmis.

   Lapkričio 29-30 dienomis ambasadorius Ričardas Šlepavičius lankėsi šį regioną atstovaujančio Lietuvos garbės konsulo Tarante Giuseppe Saracino iniciatyva Ceglie Messapica mieste surengtoje konferencijoje „Discover Lithuania“ (Atrask Lietuvą). Renginys suteikė puikią progą pagilinti žinias apie Lietuvą – sužinoti pagrindinius jos istorijos faktus, kultūrą, verslo galimybes.

   Sveikindamas susirinkusius ambasadorius pasidžiaugė, kad šiandieniniame pasaulyje geografinis atstumas jau nebeturi svarbios reikšmės šalių bendradarbiavimui. Šiandien Apulijos sostinė Baris ir Lietuvos sostinė Vilnius sujungti tiesioginiais skrydžiais. „Todėl mus skiria ne tūkstančiai kilometrų, o tik keletas skrydžio valandų“, - kalbėjo ambasadorius.

   Lietuvos diplomatinės atstovybės Italijoje vadovas atkreipė dėmesį, kad Lietuvos, kuri kitais metais minės savo valstybingumo atkūrimo šimtmetį, ekonomika yra viena liberaliausių ir sparčiausiai augančių visoje Europos Sąjungoje, o dauguma Lietuvos žmonių kalba keliomis užsienio kalbomis, ir pakvietė Apulijos ir kitų Italijos regionų gyventojus atvykti ir pažinti Lietuvą. „Jūs čia pamatysite ne tik italų širdis šildančio baroko Vilnių, bet ir daugelį kitų istorinių vietų, rasite puikias sąlygas verslui. Lietuva – tai ekonominiai vartai į Šiaurės, Baltijos ir Rytų bei Centrinės Europos regionus. Išnaudokite šią galimybę“, - kalbėjo ambasadorius.

   Konferencijoje dalyvavo Ceglie Messapica miesto meras, verslo ir turizmo atstovai, žurnalistai. Po renginio pristatyti tradiciniai lietuviški patiekalai ir gėrimai.

   Tęsdamas viešnagę Apulijoje, lapkričio 30 d. ambasadorius Ričardas Šlepavičius susitiko su Lečė miesto meru, dalyvavo pasirašant bendradarbiavimo ketinimų protokolą tarp Salento kultūros instituto ir garbės konsulo Saracino, kuris tarpininkaus mezgant ryšius su Lietuvos partneriais. Ambasadorius aplankė ir tarptautinę Cordella mados dizaino mokyklą, kuriai vadovauja lietuvė Indrė Matutytė –Cordella, bei šios mokyklos XVII a. įsteigtą rūbų dizaino muziejų.

   Naujienlaiškio prenumerata