Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorius R.Šlepavičius lankėsi Šv. Kazimiero Kolegijoje

Sukurta 2017.08.14 / Atnaujinta 2017.08.14 18:42
   Ambasadorius R.Šlepavičius lankėsi Šv. Kazimiero Kolegijoje
   Ambasadorius R.Šlepavičius lankėsi Šv. Kazimiero Kolegijoje

   Rugpjūčio  14 d. ambasadorius Ričardas Šlepavičius lankėsi Popiežiškojoje lietuvių Šv. Kazimiero Kolegijoje. Kolegijos rektorius kun. Audrius Arštikaitis papasakojo apie Kolegijos istoriją, vykdomą veiklą ir artimiausius planus.

   R. Šlepavičius padėkojo rektoriui  už jo aktyvų darbą buriant lietuvių bendruomenę. Puikus to pavyzdys yra Kolegijos patalpose veikianti Romos lietuvių bendruomenės lituanistinė mokyklėlė „Bitutė“. Jau ilgiau kaip dešimtmetį veikianti mokykla yra bendruomenės sutelkto darbo rezultatas, leidžiantis mažiesiems Romos lietuviams  mokytis lietuvių kalbos, susipažinti su Lietuvos istorija, gamta ir lietuvių tautos papročiais.

   Ambasadorius ir rektorius sutarė tęsti bendrą ambasados ir kolegijos veiklą telkiant Romos ir visos Italijos lietuvius, kartu organizuoti svarbių mūsų valstybei ir tautai švenčių ir atmintinų dienų minėjimą, reprezentuojant lietuvių bendruomenę tarptautinėje aplinkoje.

   Romoje 1946 metais įkurta Popiežiškoji lietuvių Šv. Kazimiero kolegija okupacijos metu buvo lietuvybės centras. Šiuo metu čia gyvena ir mokosi apie 15 Lietuvos dvasininkų, kolegija yra ir lietuvių bendruomenės susitelkimo vieta.

   Naujienlaiškio prenumerata