Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Balsavimas ambasadoje Romoje: dienos ir laikai

Sukurta 2019.05.22 / Atnaujinta 2019.05.24 16:32
    Balsavimas ambasadoje Romoje: dienos ir laikai

    Gegužės 23 – 24 dienomis Lietuvos diplomatinėse atstovybėse užsienyje vyksta balsavimas antrajame Prezidento rinkimų ture ir rinkimuose į Europos Parlamentą. Ambasadoje Romoje (Via Vittoria Colonna 1, 00193 Roma) išankstiniame balsavime galima balsuoti gegužės 23 d., ketvirtadienį, ir gegužės 24 d., penktadienį, nuo 10.00 iki 12.00 ir nuo 14.00 iki 16.00 val. Gegužės 26 d., sekmadienį, balsavimas vyks nuo 10.00 iki 19.00 val. (Italijos laiku).

    „Džiaugiamės, kad šiuose rinkimuose aktyvūs rinkėjai užsienyje. Aktyvumas pirmajame rinkimų ture ir referendumuose buvo rekordinis, siekė 87 procentus. Tai – labai teigiamas reiškinys, rodantis, kad tautiečiams užsienyje rūpi Lietuvos ateitis. Tai kartu reiškia ir nemenkus iššūkius mūsų diplomatinėms atstovybėms – reikia daugiau žmonių, didesnių patalpų, sklandžiam darbui trukdo ir atskirų šalių pašto darbo ypatumai. Kaip ir pirmajame, taip ir antrajame rinkimų ture, diplomatinės atstovybės dirba taip, kad balsavimas vyktų kiek įmanoma sklandžiai. Tikimės iš balsuojančiųjų kantrybės ir supratimo.  Raginame Lietuvos diplomatinėse atstovybėse balsuoti iš anksto ir taip išvengti eilių, nepalikti balsavimo paskutinei dienai. Būtina atkreipti dėmesį, kad balsuoti užsienyje galima iki 20 valandos Lietuvos laiku, todėl svarbu pasitikrinti tikslų balsavimo laiką savo šalyje“, – sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

    Užsienyje gyvenantys ar atostogaujantys lietuviai, neužsiregistravę balsuoti paštu, gali balsuoti asmeniškai atvykę į Lietuvos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą su galiojančiu asmens dokumentu. Diplomatinėse atstovybėse pageidaujantys balsuoti Lietuvos piliečiai raginami iš anksto registruotis elektroninėje registracijos sistemoje, tai padės išvengti eilių balsavimo dieną.

    Naujienlaiškio prenumerata