Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ITALIJOS RESPUBLIKOJE, MALTOS RESPUBLIKAI, SAN MARINO RESPUBLIKAI IR LIBIJAI, NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ MAISTO IR ŽEMĖS ŪKIO ORGANIZACIJOS

Adresas: Viale di Villa Grazioli 9, 00198 Rome, ITALY

plačiau »

Tel. +39 06 855 90 52
Faksas +39 06 855 90 53
El. paštas

Bendras Italijos ir Lietuvos kūrėjų darbas pagrindinėje Romos teatro scenoje

Sukurta 2017.06.08 / Atnaujinta 2017.06.08 19:05
   Bendras Italijos ir Lietuvos kūrėjų darbas pagrindinėje Romos teatro scenoje
   Bendras Italijos ir Lietuvos kūrėjų darbas pagrindinėje Romos teatro scenoje
   Bendras Italijos ir Lietuvos kūrėjų darbas pagrindinėje Romos teatro scenoje

   Pagrindinio Romos teatro Argentina padalinyje, teatro India, Birželio 22-23 dienomis bus galima išvysti festivalio Fabbrica Europa ir Kauno šokio teatro “Aura“ bendrą projektą “Twister”. 

   Twister, tarsi choreografinė freska kurioje sujungiami įvairūs šokėjų judesiai atspindintys kiekvieno iš jų individualius prisiminamus, pasaulėžiūrą bei socialines patirtis. Šio spektaklio metu teatro scena virsta erdve kurioje atlikėjas gali savimi dalintis su publika. Tarptautinė šokėjų trupė iš Lietuvos, Italijos, Kinijos, Rusijos ir Ispanijos judesiais spektaklio metu atskleis save ir savo potyrius. Originali choreografija siekė naujų būdų panaudoti judesį kaip tapatybės išraišką, leisti artistui papasakoti savo istoriją scenoje nenaudojant žodžių.

   Spektaklį sukūrė italų choreografas Salvo Lombardas, bendradarbiaudamas su Kauno šokio teatru „Aura“ (Lietuva). Šiuolaikinių scenos menų festivalio „Fabbrica Europa” steigėja ir meno vadovė Maurizia Settembri „Aurai“ pasiūlė bendradarbiauti su minėtu italų kūrėju savo vizito festivalyje “Sirenos”, 2016 m. rudenį metu. Choreografas kartu su šokėjomis Lucia Cammalleri ir Daria Greco 2017 m. sausio mėnesį tris savaites dirbo Lietuvoje. Per šį laiką buvo sukurtas spektaklio eskizas, surengta atvira repeticija ir kūrybinės grupės susitikimas su šiuolaikinio šokio publika, pasidalinta mintimis apie kūrybinį procesą ir spektaklio užmanymą. Antrajame projekto etape Kauno šokio teatro „Aura“ šokėjai vyko tęsti kūrybinio proceso į Italiją. Projekto prodiuserė Giedrė Bagdžiūnaitė.

   Projekto rėmėjai: Anghiari Dance Hub, Kilowatt Festival, Le Murate, Lietuvos Kultūros Institutas ir  Lietuvos Respublikos Garbės Konsulas Florencijoje.

    

   Daugiau apie režisierių.

   Choreografas Salvo Lombardo kūrybos procese apjungė kasdienes kiekvieno šokėjo patirtis. Buvo daug dirbama su atmintimi ir tam tikrų gestų kartojimu. „Kartais kūrybinės kibirkštys gimsta iš paprasčiausių judesių. Kartojimas leidžia atrasti įdomių kūnų dialogų. Judesių kombinacijos, gimusios kūrybiniame procese, leidžia susikurti taisyklių sistemą, pagal kurią bus žaidžiama scenoje. Kūryba grupėje tuo ir įdomi, kad ji kartais nuveda visiškai netikėtomis trajektorijomis“, – sakė choreografas Salvo Lombardo.

   S. Lombardo gimė 1986 m. Katanijoje, šiuo metu gyvena Romoje. Šokėjas ir choreografas nuolat gilinasi į teatro ir šokio žanrus. 2008 m. jis baigė dramos mokyklą „Teatro Stabile di Catania“, taip pat moderniosios filologijos studijas. Jis mokėsi ir dirbo su Italijoje ir tarptautiniame kontekste žinomais menininkais, tarp jų ir su garsiojo Romeo Castellucci seserimi Claudia Castellucci. 2012 m. jis tapo trupės „Clinica Mammut“ bendrasteigėju, kurio spektakliai, pasirodymai miesto erdvėse buvo pristatyti festivaliuose ir Italijos teatruose.

    

    

   Daugiau apie šokio teatrą „Aura“.

   „Kauno šokio teatras „Aura“ – profesionalus šokio teatras, per daugiau nei 30 kūrybinės veiklos metų sukaupęs didžiulę šokio patirtį ir pasiekęs tarptautinį pripažinimą. 1982 m. „Aurą“ įkūrė buvusi šokėja, dabar – žinoma choreografė ir šokio pedagogė Birutė Letukaitė. Tai institucija atstovaujanti ir propaguojanti modernųjį šokį Lietuvoje, kurioje treniravosi nemažas skaičius profesionalių šokėjų žinomų visame pasaulyje. Šis šokio teatras nuolatos dalyvauja tarptautiniuose projektuose, bendradarbiauja su Lietuvos ir užsienio choreografais bei menininkais iš įvairių sferų. Taip pat „Aura“ jau daugelį metų organizuoja tarptautinį šokio festivalį tuo pačiu pavadinimu „Aura“, kuris tapo svarbia Kauno miesto kultūrine dalimi.

    

   Kada: Birželio 22, 23

   Kur: Teatro Indija, Roma.

   Daugiau informacijos rasite http://www.teatrodiroma.net/

   Foto: Marco Caselli Nirmal

    

   Speciali akcija Lietuvių bendruomenės nariams.

   Su abonementu CARD Danza Libertina Estate yra įtraukiami 6 spektakliai. Kaina 48€ (€ 8,00 vienas spektaklis). Ta pati kortelė gali būti naudojama keleto žmonių tam pačiam spektakliui.

   Rezervuoti bilietus galima paskambinus 06. 684000507 arba parašant elektroninį laišką šiuo adresu [email protected]. Net jeigu žmonių norinčių pasinaudoti kortele skaičius bus didesnis nei numatyta abonemente, jiems bus suteikiama ta pati kaina  (€ 8,00).

    

   Naujienlaiškio prenumerata