Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ITALIJOS RESPUBLIKOJE, MALTOS RESPUBLIKAI, SAN MARINO RESPUBLIKAI IR LIBIJAI, NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ MAISTO IR ŽEMĖS ŪKIO ORGANIZACIJOS

Adresas: Viale di Villa Grazioli 9, 00198 Rome, ITALY

plačiau »

Tel. +39 06 855 90 52
Faksas +39 06 855 90 53
El. paštas

Didžiausiame Romos universitete ministras L. Linkevičius pristatė Lietuvos užsienio politikos iššūkius

Sukurta 2017.03.14 / Atnaujinta 2017.03.15 19:18
  Didžiausiame Romos universitete ministras L. Linkevičius pristatė Lietuvos užsienio politikos iššūkius

  Kovo 14 d. Italijoje ir Vatikane su darbo vizitu viešintis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius istoriniame Romos La Sapienza universitete akademinei bendruomenei pristatė Baltijos regiono valstybių saugumo padėtį bei apžvelgė aktualiausius Europos Sąjungoje vykstančius procesus. Ministro teigimu, bendrija kelią iš neužtikrintos padėties ras stiprindama dialogą ir vengdama skubotų sprendimų.

  „Kova dėl Europos idealų vyksta nuolat ir tai ypač svarbu šiuo laikotarpiu. Europos vertybės nėra savaime suprantamos, jas turime ginti nuolatos. Šiandienos Europa privalo diskutuoti, ieškoti gyvybingo, bendrystę palaikančio ir stiprinančio sprendimo, veikti visada suprasdama savo veiksmų reikšmę ir pasekmes“ – akcentavo Lietuvos diplomatijos vadovas.

  Kalbėdamas apie transatlantinius ryšius ir saugumą ministras pabrėžė duotų įsipareigojimų svarbą ir būtinybę kiekvienai NATO sąjungininkei įnešti savo indėlį užtikrinant aljanso narių saugumą. 

  „Stiprūs transatlantiniai ryšiai – puikus tikslas, kurio turime siekti nuolatos, pripildyti jį reikšmingu, dabarties iššūkius sprendžiančiu turiniu. Stipri partnerystė nėra duotybė, ją išlaikyti galime tik kryptingomis pastangomis. Mūsų ir sąjungininkų saugumą privalome traktuoti rimtai, įgyvendindami duotus įsipareigojimus. Visose NATO narėse matome ir vertiname konstruktyvų, bendruomenišką požiūrį, partnerių problemų supratimą“, - kalbėjo L. Linkevičius.

  Sveikindama paskaitos dalyvius Lietuvos ambasadorė Italijoje Jolanta Balčiūnienė pabrėžė, jog nepaisant dabarties iššūkių bendros vertybės tebėra vienijanti, Europą jungianti jėga.

  „Europa patiria išbandymus. Tačiau jie nėra pirmieji. Ankstesnės problemos buvo įveiktos, Europa rasdavo išeitį. Žvelgdami į su europine, valstybių sienų nemačiusia dvasia užaugusią jaunąją kartą matome, kad kontinentas yra pakankamai stiprus ir vėl judėti į priekį“, - teigė ambasadorė.  

  Ministro susitikimą su La Sapienza universiteto studentais organizavo Lietuvos Respublikos ambasada Italijoje kartu su Estijos-Baltijos studijų centru bei La Sapienza universiteto fondu.

  Vizito metu ministras taip pat planuoja susitikti su Šventojo Sosto pareigūnais, Italijos lietuvių bendruomenės nariais.  

  Naujienlaiškio prenumerata