Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ITALIJOS RESPUBLIKOJE, MALTOS RESPUBLIKAI, SAN MARINO RESPUBLIKAI IR LIBIJAI, NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ MAISTO IR ŽEMĖS ŪKIO ORGANIZACIJOS

Adresas: Viale di Villa Grazioli 9, 00198 Rome, ITALY

plačiau »

Tel. +39 06 855 90 52
Faksas +39 06 855 90 53
El. paštas

Didžiausio Italijos universiteto studentams pristatyti Lietuvos geopolitiniai iššūkiai

Sukurta 2016.11.24 / Atnaujinta 2016.11.24 13:54
   Paskaita2 Didžiausio Italijos universiteto studentams pristatyti Lietuvos geopolitiniai iššūkiai
   Paskaita1 Didžiausio Italijos universiteto studentams pristatyti Lietuvos geopolitiniai iššūkiai
   Paskaita3
Didžiausio Italijos universiteto studentams pristatyti Lietuvos geopolitiniai iššūkiai

   Lapkričio 23 d. viename seniausių Italijoje Romos Sapienza universitete įvykusios Rytų Europos studijų centro direktoriaus Lino Kojalos paskaitos metu politikos mokslų studentai supažindinti su pagrindinėmis Lietuvos ir Baltijos valstybių saugumo problemomis.

   Apžvelgdamas šių dienų geopolitinę situaciją L. Kojala pabrėžė, kad saugumo grėsmės regione yra sustiprėjusios ir dabar kaip niekada būtinas vieningas ES ir NATO sąjungininkų požiūris ir ryžtingi, realiai saugumą užtikrinantys veiksmai. „Tik vieningai matydami grėsmes galėsime duoti efektyvų atsaką. Turime stengtis suprasti kitų problemas ir nerimą. Rytinės ES ir NATO valstybės turi siekti suprasti Pietų iššūkius ir atvirkščiai. Progresą matome ir tai, tikimės, nebus pabaiga. Vieningas visų 28 ES valstybių narių sprendimas dėl sankcijų Rusijai yra istorinis žingsnis, kai visa Bendrija vieningai nusprendė įgyvendinti sudėtingą projektą. Sąjungininkų karių dislokavimas Baltijos valstybėse yra dar vienas reikšmingas Vakarų saugumo bendrijos pasiekimas“, - studentams kalbėjo Vilniaus universiteto lektorius.

   Lino Kojalos paskaitą, kurioje dalyvavo virš 100 studentų, organizavo LR ambasada Italijos Respublikoje ir Sapienza universiteto Geopolitikos ir saugumo studijų magistro programos direktorius dr. Paolo Sellari.

   Naujienlaiškio prenumerata