Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Eglės Budvytytės „Choreografija bėgančiam vyrui“ Romoje

Sukurta 2017.10.10 / Atnaujinta 2017.10.10 15:32
  Eglės Budvytytės „Choreografija bėgančiam vyrui“ Romoje

  2017 m. spalio 14 d. (šeštadienį), 15 val. Romos modernaus meno muziejuje MAXXI, Šiuolaikinio meno dienos proga startuos Lietuvių menininkės Eglės Budvytytės specialiai vietai adaptuotas performansas Choreografija bėgančiam vyrui (ang. Choreography for the Running Male).

  Performansas atskleidžiamas per mobilias ir dinamiškas struktūras, kurios yra išpildomos priklausomai nuo kintančio konteksto. Devyni vyrai tyliai išžygiuos iš MAXXI ir judės Flamino kvartale vedami moteriško balso. Atlikdami neįprastus, bet užtikrintai išreikštus judesius, vyrai įkūnija kariuomenės idėją. Karinėje vienybėje, kurioje kontrolė ir jėga yra apibrėžiami kaip esminiai bruožai, įsipina pasislėpti kaltės, vilionių ir troškimo motyvai.

  Šiuo kūriniu meninkė reflektuoja vyrų fizinį ir psichologinį spaudimą, išgyventą Sovietinio režimo priespaudos metais ir supriešintą su stereotipiniu stipraus bei pasitikinčio savimi vyro įvaizdžiu.

  Performansas rengiamas bendradarbiaujant su galerija AlbumArte ir Lietuvos kultūros institutu.  Jį remia Mondriaan Fondas, globoja Nyderlandų Karalystės ir Lietuvos respublikos ambasados Italijos Respublikoje.

  Performansas yra Benedetta Carpi De Resmini kuruojamos Eglės Budvytytės parodos Taki žiūra (it. Tra Ciglia e pensiero) dalis. Tai pirmas kartas, kai į Romą atvyko neįprastais scenarijais ir kontekstais paremtų video serija. Kasdieniniais elementais menininkė žaidžia tarp realybės ir fikcijos, keldama klausimus apie savo subjektų rolę šiuolaikinėje visuomenėje ir atsižvengdama į socialinę refleksiją plačiąja prasme.

  Eglė Budvytytė (g. 1981) gyvena ir dirba Vilniuje bei Amsterdame. Kurdama video arba performansus menininkė ieško ryšio tarp kūno, architektūros, aplinkos ir publikos. Jos performansai pristato ne visuomenei įprastus, klišėmis paremtus elgesio modelius, priešingai – menininkė kūne ieško gebėjimų elgtis „ne pagal scenarijų“ ir mėgina laužyti nusistovėjusius viešųjų erdvių kanonus. Savo darbus menininkė eksponavo Liste, Bazelyje, Art Dubai commissions 2017, 19° Sidnėjaus Bienalėje, De Appel meno centre Amsterdame, ŠMC Vilniuje ir Stedeljik muziejuje Amsterdame. Eglė taip pat kūrė Paryžiuje (Le Pavillon, Palais de Tokyo, 2012) ir Velse, Briuselio Šiuolaikiniame meno centre (2013).

  DAUGIAU INFORMACIJOS:

  http://www.maxxi.art/events/egle-budvytyte-choreography-for-the-running-male-rome/

  AlbumArte | Via Flaminia 122, 00196 Roma 
  Parodos Taki žiūra lankymo laikas: antradienis-šeštadienis, 15-19 val.

  Performansas prasidės MAXXI aikštėje 2017 m. spalio 14 d., 15 val., adresu via Guido Reni, 4/a – Roma

  Naujienlaiškio prenumerata