Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ITALIJOS RESPUBLIKOJE, MALTOS RESPUBLIKAI, SAN MARINO RESPUBLIKAI IR LIBIJAI, NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ MAISTO IR ŽEMĖS ŪKIO ORGANIZACIJOS

Adresas: Viale di Villa Grazioli 9, 00198 Rome, ITALY

plačiau »

Tel. +39 06 855 90 52
Faksas +39 06 855 90 53
El. paštas

Florencijos gatvei suteiktas Lietuvos vardas

Sukurta 2016.09.18 / Atnaujinta 2016.09.19 15:54
   Florencijos gatvei suteiktas Lietuvos vardas
   Florencijos gatvei suteiktas Lietuvos vardas
   Florencijos gatvei suteiktas Lietuvos vardas

   Rugsėjo 18 d., sekmadienį, viename žymiausių Italijos miestų – Florencijoje, buvo atidaryta Lietuvos vardo gatvė.

   Iškilmingoje inauguracijos ceremonijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos ambasadorė Italijoje Jolanta Balčiūnienė, LR įgaliotoji ministrė Italijoje Lina Terra, LR garbės konsulas Florencijoje Enrico Palasciano ir aukščiausi Florencijos miesto administracijos pareigūnai.

   Šventės metu pasirodė Florencijos miesto vėliavnešys, Raudonojo Kryžiaus pučiamųjų orkestras atliko Lietuvos ir Italijos Respublikų valstybinius himnus. Sveikindama susirinkusiuosius į ceremoniją, LR ambasadorė Italijoje J. Balčiūnienė džiaugėsi, kad Lietuvos gatvė atsirado tokiame istoriškai ir kultūriškai svarbiame mieste ir pažymėjo, jog tai – vieningos šiandieninės Europos simbolis bei stiprių Lietuvos ir Florencijos istorinių ryšių atspindys.

   Ceremonijos išvakarėse, rugsėjo 17 d., minint 25-ąsias Lietuvos Respublikos pripažinimo nepriklausoma valstybe ir įstojimo į Jungtinių Tautų Organizaciją metines, vyko garbės konsulo E. Palasciano organizuotas Lietuvos atstovų susitikimas su Florencijos miesto politikos, kultūros ir verslo atstovais bei Florencijos lietuvių bendruomene.

   Lietuvos vardas buvo suteiktas gatvei, esančiai Europos rajone, prie Prancūzijos aikštės. Iki šiol gatvė, kurios atkarpai suteiktas Lietuvos vardas, vadinosi Sovietų Sąjungos gatve. Planuojama, kad ateityje, Lietuvos pavyzdžiu, ji visa bus pervadinta buvusių Sovietų Sąjungos šalių vardais.

   Šių metų birželį Lietuvos vardas buvo suteiktas vienai iš Palermo aikščių. Mūsų šalies vardo aikščių ar gatvių galima rasti ir tokiuose Italijos miestuose kaip Roma, Olbija, Riminis, Grosetas, Longiano, Baltipaglia.

    

   Naujienlaiškio prenumerata