Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ITALIJOS RESPUBLIKOJE, MALTOS RESPUBLIKAI, SAN MARINO RESPUBLIKAI IR LIBIJAI, NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ MAISTO IR ŽEMĖS ŪKIO ORGANIZACIJOS

Adresas: Viale di Villa Grazioli 9, 00198 Rome, ITALY

plačiau »

Tel. +39 06 855 90 52
Faksas +39 06 855 90 53
El. paštas

Galerijoje AlbumArte Romoje, Lietuvos pristatymu pradedama šiuolaikinio meno programa “EXPLORING”

Sukurta 2017.01.09 / Atnaujinta 2017.01.09 13:18
   Lina Lapelyte_Yes Really_2014.jpeg Galerijoje AlbumArte Romoje, Lietuvos pristatymu pradedama šiuolaikinio meno programa “EXPLORING”
   Galerijoje AlbumArte Romoje, Lietuvos pristatymu pradedama šiuolaikinio meno programa “EXPLORING”

   2017 m. sausio 18 d., 18:30 val., galerijoje AlbumArte Romoje vyks renginys – “Exploring... Step 1”. Exploring programos tikslas yra ieškoti aktyvaus “offline” formato ir erdvės kurioje būtų galima jungti skirtingas meno formas ir kultūrines patirtis. Žodis Exploring, šiame projekte siejamas su veiksmu tarp tapsmo ir buvimo, kaip ir pati vakaro programa yra pristatoma kaip tęstinis tyrimas ir  skirtingų pasaulių bei identiteto pažinimas. “Visi vakaro dalyviai, menininkai ir kuratoriai, atvyksta iš geografiškai tolimo taško, bet visi yra atviri eksperimentui su skirtingomis meno išraiškos formomis ir perduoda ypač svarbias šiandienos politinio ir socialinio gyvenimo aktualijas” -  teigia projekto kuratorė Benedetta Carpi de Resmini. Pirmasis tęstinio projekto vakaras dedikuotas Lietuvos šiuolaikiniam menui, su kuriuo pažintį kuratorė pradėjo dar 2015 metais kelionių į Vilnių metu.

   Renginys prasidės italų kūrėjų Zaelia Bishop ir Emanuele Napolitano trumpametražio filmo (35 min.) „Chasing Boundaries. Vilnius“ premjerine peržiūra. Projektas “Chasing boundaries” – tai interaktyvūs sudėtingomis aplinkybėmis kuriančių menininkų, paveikslai. Juosta kupina užuominų į opius šiuolaikinio meno kūrėjo būties klausimus, analizuojamus per socialinę ir politinę prizmę. Vizito Vilniuje 2016 metų vasarą metu menininkai filmavo interviu su Laima Kreivyte, Julijonu Urbonu, Deimantu Narkevičiumi, Linu Jusioniu, Mindaugu Navaku, Antanu Šnaru, Živile Minkute. Filmo autorių kūryba ypatingai masina nekonvencinio bei neglamūrinio požiūrio į kiną, išsiilgusius žiūrovus. Zaelia Bishop ir Emanuele Napolitano kūrybiniai interesai sutelkiami ties vizijos analize, kaip galima projekcija į realybę, bei į utopiją.

   Juostos peržiūrą pratęs atvira diskusija, apie būtinybę persvarstyti šiuolaikinio meno formų kaitą, kurioje dalyvaus menininkė ir kuratorė Laima Kreivytė bei Nacionalinės dailės galerijos vadovė Lolita Jablonskienė,  moderuos kuratorė, meno kritikė – Benedetta Carpi De Resmini.  Renginį užbaigs Linos Lapelytės performansas ,,Yes! Really.’’, kuriame menininkė tyrinėja dainą kaip fenomeną, aprėpiantį nepritapimo, kitoniškumo ir grožio problematiką. Linos darbuose muzikos ir šiuolaikinio meno sferos koegzistuoja ir veikia viena kitą. Performanse Lapelytė, įkvėpta folkloro nagrinėja žodžių semantiką, ieško ryšio tarp garso ir fonetikos. Šios menininkės performansai ,,Ladies’’ (2015 m.), ,,Hunky Bluff’’(2014 m. ), bei ,,Candy Shop’’(2013/2015 m.)  jau buvo rodomi prestižinėse Serpentine Gallery ir Queen Elizabeth Hall Londone, bei Venecijos Architektūros bienalėje.

    

   Exploring ... | Step 1

   Renginio kuratorė Benedetta Carpi De Resmini

   Partneris –  Lietuvos Kultūros Institutas

   Data: Sausio 18d., 2017 m. trečiadienis, 18:30 val.

   Renginio vieta ir kontaktinė informacija: AlbumArte, Via Flaminia 122,  Roma. Tel.: +39 63243882, El. paštas: [email protected], Svetainė internete: www.albumarte.org, Projekto koordinatorė: Valentina Fiore, [email protected]

   Naujienlaiškio prenumerata