Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Informacija apie organizuojamus rinkimus ir referendumą

Sukurta 2019.02.18 / Atnaujinta 2019.02.18 13:46
  Informacija apie organizuojamus rinkimus ir referendumą

  DUK – atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus apie organizuojamus rinkimus ir referendumą.

   

  1. Dėl prisijungimo prie rinkėjų, balsuojančių užsienyje, elektroninės registracijos sistemos:

  Jeigu nepavyksta prisijungti, pasitikrinkite, ar įrašėte savo vardą ir pavardę taip, kaip  nurodyta Jūsų asmens dokumente, t. y. naudodami lietuviškus rašmenis. Tiesiog nukopijuokite reikiamą raidę ar raides: ą, ę, į, ų, č, š, ž, ė, ū.

  1. Ar galima užsiregistruoti kitais būdais:

  Galima: siunčiant popierinį prašymą į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK). Šie prašymai elektroniniu paštu bus perduoti ambasadai. Šia galimybė turėtų veikti nuo šiandienos. Kitas variantas (kuris pradės veikti šiek tiek vėliau) - telefonu – ambasados balsavimo komisijos narys turėtų patvirtinti asmens tapatybę užduodamas klausimus (sutuoktinio, vaikų, tėvų vardai, amžius ar kt.) ir prisijungęs prie sistemos užregistruoti rinkėją ir patvirtinti atstovybės sąrašuose.

  1. Kodėl negavau elektroninio laiško, jeigu užsiregistravau:

  Šiuo metu užsiregistravę rinkėjai šį informacinį laišką gauna, bet arba į Junk-mail, arba į spam‘ą. VRK taiso šią klaidą, ateityje piliečiai turėtų gauti į nurodytą el. paštą.

  1. Ar galima anuliuoti registraciją, taisyti duomenis arba pakeisti atstovybę, jei jau užsiregistravau:

  Asmuo gali pats keisti, anuliuoti, vėl registruotis tol, kol jo statusas yra „pateikta“ arba „patvirtinta“ (kai ambasada patvirtins pateiktą prašymą).“ Šį statusą galima matyti dar kartą įėjus į e. registracijos sistemą ir suvedus savo duomenis. Balandžio pradžioje visi „patvirtinti" pereis į „sąrašuose“ ir tada, jei rinkėjas norės kažką pakeisti ar anuliuoti, turės susisiekti su atstovybe ir komisijos narys, dirbantis su sistema, galės daryti kažkokius pakeitimus.

  Naujienlaiškio prenumerata