Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ITALIJOS RESPUBLIKOJE, MALTOS RESPUBLIKAI, SAN MARINO RESPUBLIKAI IR LIBIJAI, NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ MAISTO IR ŽEMĖS ŪKIO ORGANIZACIJOS

Adresas: Viale di Villa Grazioli 9, 00198 Rome, ITALY

plačiau »

Tel. +39 06 855 90 52
Faksas +39 06 855 90 53
El. paštas

Italijos ir Lietuvos menininkų kūrybiniai „žaidimai“ šokio spektaklio „Tvisteris“ premjeros metu

Sukurta 2017.05.11 / Atnaujinta 2017.05.11 18:13
   Italijos ir Lietuvos menininkų kūrybiniai „žaidimai“ šokio spektaklio „Tvisteris“ premjeros metu
   Italijos ir Lietuvos menininkų kūrybiniai „žaidimai“ šokio spektaklio „Tvisteris“ premjeros metu
   Italijos ir Lietuvos menininkų kūrybiniai „žaidimai“ šokio spektaklio „Tvisteris“ premjeros metu

   Festivalio „Fabbrica Europa“ publikos gegužės 11–13 dienomis laukia ypatinga premjera – spektaklis „Tvisteris“. Jį sukūrė italų choreografas Salvo Lombardas, bendradarbiaudamas su Kauno šokio teatru „Aura“ (Lietuva).

   Šiuolaikinių scenos menų festivalio „Fabbrica Europa” steigėja ir meno vadovė Maurizia Settembri „Aurai“ pasiūlė bendradarbiauti su minėtu italų kūrėju. Choreografas kartu su šokėjomis Lucia Cammalleri ir Daria Greco 2017 m. sausio mėnesį tris savaites dirbo Lietuvoje. Per šį laiką buvo sukurtas spektaklio eskizas, surengta atvira repeticija ir kūrybinės grupės susitikimas su šiuolaikinio šokio publika, pasidalinta mintimis apie kūrybinį procesą ir spektaklio užmanymą. Antrajame projekto etape Kauno šokio teatro „Aura“ šokėjai vyko tęsti kūrybinio proceso į Italiją.

   Choreografas Salvo Lombardo kūrybos procese apjungė kasdienes kiekvieno šokėjo patirtis. Buvo daug dirbama su atmintimi ir tam tikrų gestų kartojimu. „Kartais kūrybinės kibirkštys gimsta iš paprasčiausių judesių. Kartojimas leidžia atrasti įdomių kūnų dialogų. Judesių kombinacijos, gimusios kūrybiniame procese, leidžia susikurti taisyklių sistemą, pagal kurią bus žaidžiama scenoje. Kūryba grupėje tuo ir įdomi, kad ji kartais nuveda visiškai netikėtomis trajektorijomis“, – sakė choreografas Salvo Lombardo.

    

   S. Lombardo gimė 1986 m. Katanijoje, šiuo metu gyvena Romoje. Šokėjas ir choreografas nuolat gilinasi į teatro ir šokio žanrus. 2008 m. jis baigė dramos mokyklą „Teatro Stabile di Catania“, taip pat moderniosios filologijos studijas.

   Jis mokėsi ir dirbo su Italijoje ir tarptautiniame kontekste žinomais menininkais, tarp jų ir su garsiojo Romeo Castellucci seserimi Claudia Castellucci. 2012 m. jis tapo trupės „Clinica Mammut“ bendrasteigėju, kurio spektakliai, pasirodymai miesto erdvėse buvo pristatyti festivaliuose ir Italijos teatruose.

    

   „Kauno šokio teatras „Aura“ – profesionalus šokio teatras, per daugiau nei 30 kūrybinės veiklos metų sukaupęs didžiulę šokio patirtį ir pasiekęs tarptautinį pripažinimą. 1982 m. „Aurą“ įkūrė buvusi šokėja, dabar – žinoma choreografė ir šokio pedagogė Birutė Letukaitė.

    

   ROS ir Fondazione Fabbrica Europa Per Le Arti Contemporanee koprodukcijos TWISTER (chor. Salvo Lombardo) pristatymas „Fabbrica Europa“ festivalyje Florencijoje, Italijoje

   Kada: Gegužės 11, 12, 13 d., 20 val.

   Kur: Stazione Leopolda di Firenze (Viale Fratellu Rosselli 5, Florencija, Italija)

    

   Projektą padėjo įgyvendinti Lietuvos kultūros institutas bei garbės konsulas Florencijoje Enrico Palasciano, projektą koordinavo Giedrė Bagdžiūnaitė. Nuotraukos: Marco Caselli Nirmal.

   Daugiau informacijos:

   www.aura.lt

   www.dancefestival.lt

   www. fabbricaeuropa.net

   Naujienlaiškio prenumerata