Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ITALIJOS RESPUBLIKOJE, MALTOS RESPUBLIKAI, SAN MARINO RESPUBLIKAI IR LIBIJAI, NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ MAISTO IR ŽEMĖS ŪKIO ORGANIZACIJOS

Adresas: Viale di Villa Grazioli 9, 00198 Rome, ITALY

plačiau »

Tel. +39 06 855 90 52
Faksas +39 06 855 90 53
El. paštas

Italijos žiūrovams pristatytas dokumentinis filmas apie KGB veiklą Lietuvoje

Sukurta 2016.11.21 / Atnaujinta 2016.11.21 19:05

Lapkričio 19 d. Romoje, Rumunijos akademijoje vykusio Europos šiuolaikinio kino festivalio metu parodytas dokumentinis filmas apie KGB darbo metodus ir rezistenciją sovietinei okupacijai.

Pristatydama filmą „Aš už tave pakalbėsiu” ambasadorė Jolanta Balčiūnienė pabrėžė dokumentikos svarbą skleidžiant žinią apie šį Lietuvai tragišką istorinį periodą. „Menas yra necenzūruojama tiesa. Ją galima slėpti, galima uždrausti, bet vieną dieną tiesa vis tiek išeina į eterį“, - kalbėjo ambasadorė.

Vis dažniau viešojoje erdvėje pasirodant propagandiniams leidiniams, filmas „Aš už tave pakalbėsiu“ yra istoriniais faktais ir įvykių liudininkais paremtas pasakojimas, atskleidžiantis nepagražintą ir žiaurią KGB vykdytą veiklą Lietuvoje. „Istorija kartojasi, tačiau tokiai istorijai nėra jokio pateisinimo. Visi, kas tai pateisina, kelia grėsmę demokratijai. Būtent dabar turime teisę žinoti kaip viskas buvo iš tikrųjų“, - komentuodama filmą teigė J. Balčiūnienė.

„Aš už tave pakalbėsiu“ – septynios su KGB režimu susijusių žmonių gyvenimo istorijos. Filmą kūrė Lietuvos ir Italijos režisieriai - Virginija Vareikytė ir Maxì Dejoie.

Naujienlaiškio prenumerata