Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ITALIJOS RESPUBLIKOJE, MALTOS RESPUBLIKAI, SAN MARINO RESPUBLIKAI IR LIBIJAI, NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ MAISTO IR ŽEMĖS ŪKIO ORGANIZACIJOS

Adresas: Viale di Villa Grazioli 9, 00198 Rome, ITALY

plačiau »

Tel. +39 06 855 90 52
Faksas +39 06 855 90 53
El. paštas

IX-asis Tarptautinis muzikos festivalis “Le strade d’Europa. Lietuva – Italija“ 2017

Sukurta 2017.11.23 / Atnaujinta 2017.11.23 19:21
  IX-asis Tarptautinis muzikos festivalis “Le strade d’Europa. Lietuva – Italija“ 2017

  Lietuvoje ir Italijoje tapęs tradicija, IX-asis Tarptautinis muzikos festivalis “Le strade d’Europa. Lietuva – Italija“ 2017 kviečia apglėbti plačią Europą. Kaip niekad turtinga ir turininga festivalio programa pristatys jaunuosius atlikėjus ir kūrėjus net iš septynių šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Italijos, JAV, Pietų Korėjos ir Turkijos.

  Festivalis nuo 2011 metų išlieka jaunas ir veržlus, toliau sėkmingai atlieka savo misiją pristatyti talentingus atlikėjus iki 28-ių metų, triumfuojančius tarptautiniuose muzikos konkursuose ir  jau įgijusius pripažinimą savo šalyse ir svetur.

  Šių metų festivalis išskirtinį dėmesį skiria atlikėjams iš Baltijos šalių ir aktualiosios muzikos kūrėjų naujiesiems opusams, lietuvių ir turkų kompozitorių premjeroms, paremtomis tradicinės muzikos motyvais. Festivalio programoje tarp Lietuvos ir Italijos skambės aštuonios originalios, plataus spektro programos. Į Lietuvą sugrįš publikos pamėgtas italų mandolininkas Francesco Mammola, kartu su lietuvių klavesinininke Nijole Dorotėja Beniušyte ir scenos meistrais Čiurlionio kvartetu pristatydamas spalvingą programą nuo XVIII iki XXI amžiaus, charizmatiškosios pianistės iš Pietų Korėjos Juyen Chai ir Lee Boo Sung, aktyviai dalyvaujantys Latvijos, Estijos ir kitų Europos valstybių muzikiniame gyvenime kamerinės muzikos ansamblis Tempus Balticus bei jaunučių Lietuvos talentų koncertai Vilniuje ir Kaune.

  Kaip ir kiekvienais metais pagrindinis festivalio akcentas – Lietuvos jaunosios kartos atlikėjų koncertai Italijoje. Šiais metais Italijos publika turės išskirtinę progą išgirsti net trijuose koncertuose Romoje, Akviloje ir Galėzėje, tarptautinį Trio Agora – tai trys nuostabūs, talentingi prestižinių tarptautinių konkursų laureatai, daug koncertuojantys Lietuvoje ir užsienyje. Trio, koncertinio turo metu pristatys dvi skirtingas programas: „Jaunystės muzika“ ir „Lietuvos garsai“, pastaroji paremta lietuvių tautosaka, pasaulyje unikalia sutartinių tradicija ir lietuvių liaudies muzika.

   

  Festivalio koncertai Italijoje:

  2017 m. Lapkričio 30 d. 18 val., MUNDA – Museo Nazionale d‘Abruzzo, L’Aquila

  „LIETUVOS GARSAI“

  Trio Agora

  2017 m. Gruodžio 1 d. 21 val., Teatro Studio Keiros, Roma

  „LIETUVOS GARSAI“

  Trio Agora

  2017 m. Gruodžio 2 d. 17.30 val., Marco Scacchi muziejus, Gallese

  „JAUNYSTĖS MUZIKA“

  Trio Agora

  2017 m. Gruodžio 7 d. 21 val., Teatro Studio Keiros, Roma

  Fortepijoninis rečitalis “JOS DIDENYBĖ – SONATA“

  Lee Boo Sung, Pietų Korėja

  ORGANIZATORIAI: Musica Vitale, festivalio meno vadovė Nijolė Dorotėja Beniušytė

  GLOBĖJAI: Lietuvos Respublikos ambasada Italijoje, Gallese miesto savivaldybė 

  PARTNERIAI: Lietuvos Nacionalinė Filharmonija, Žemaičių dailės muziejus, Lietuvos dailės muziejus, Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija, Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokykla, Giovani Amici della Musica. B. Baratelli, Teatro Studio Keiros, Museo di Gallese, Ass. Cultura e Musica G. Curci, Accademia Musicale Romana

  RĖMĖJAS: Sauliaus Karoso labdaros ir paramos fondas 

  Naujienlaiškio prenumerata