Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ITALIJOS RESPUBLIKOJE, MALTOS RESPUBLIKAI, SAN MARINO RESPUBLIKAI IR LIBIJAI, NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ MAISTO IR ŽEMĖS ŪKIO ORGANIZACIJOS

Adresas: Viale di Villa Grazioli 9, 00198 Rome, ITALY

plačiau »

Tel. +39 06 855 90 52
Faksas +39 06 855 90 53
El. paštas

Jaunųjų muzikantų konkurse Romoje laurus skynė moksleivės iš Lietuvos

Sukurta 2017.06.07 / Atnaujinta 2017.06.07 11:42
   Jaunųjų muzikantų konkurse Romoje laurus skynė moksleivės iš Lietuvos
   Jaunųjų muzikantų konkurse Romoje laurus skynė moksleivės iš Lietuvos

   Tarptautinio muzikos konkurso “Premio Accademia Giovani 2017", kuris vyko Romoje gegužės 30tą - birželio 4tą dienomis, scenoje sėkmingai pasirodė jaunosios muzikantės iš Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos. A kategorijoje, kurioje rungėsi vaikai nuo 9 iki 11 metų iš viso pasaulio, pirmąją vietą pelnė – Šoriūtė Emilija Joana ir Stanišauskytė Emilija abi surinkusios beveik maksimalų tarptautinės vertinimo komisijos įvertinimą – 96 balus. Mokinės buvo apdovanotos Lietuvos ambasados Italijoje lentele „Už muzikinę perspektyvą“, kaip geriausiai pasirodžiusios konkurso dalyvės iš Lietuvos. Trečiąją vietą A kategorijoje pelnė Urtė Rutavičiūtė surinkusi 86 balus, o C kategorijoje, kurioje rungiasi muzikantai nuo 15 iki 18 metų, antrąją vietą užėmė Vaiva Bitinaitė iš komisijos gavusi 93 balus.

   Konkurso dalyves rengusi mokytoja ekspertė Vaiva Purlytė gavo padėkos raštą už daugiausiai mokinių pelniusių prizines vietas parengimą, kaip padėka už tokią rezultatyvią pedagoginę veiklą. Lietuvos Respublikos ambasadorė Italijos respublikoje Jolanta Balčiūnienė sveikindama konkurso dalyvius, teigė, kad „Muzika yra universali kalba. Negaliu atsidžiaugti tuo, kaip gražiai ji skamba, kaip džiugiai ir entuziastingai esate sutinkami Italijos scenose. Negaliu atsigėrėti jūsų nuoširdžiu ir sunkiu darbu ir talentu, kad toji muzika skambėtų ir jaudintų mūsų širdis. Sveikinu visus konkurso dalyvius, ir tuos, kuriems sekėsi gerai, ir tuos, kuriems pasisekė mažiau. Svarbiausia, kad jūs esate scenoje. Jūs turite laisvę mokytis, laisvę keliauti, naudokitės ir džiaukitės ja.“

   Konkursą rengiančios organizacijos L’Accademia Musicale Romana tikslas yra skatinti muzikinius kultūrinius mainus, įvertinti moksleivius studijuojančius muzikos menus bei drąsinti juos ir toliau lavinti savo įgūdžius. Septintasis tarptautinis konkursas “Premio Accademia Giovani 2017” įvyko Romoje Auditorium del Seraphicum salėje.

   Lietuvos Respublikos ambasada Italijos respublikoje sveikina visus konkurso laureatus ir dėkoja VšĮ „Musica Vitale“ meno vadovei Nijolei Dorotėjai Beniušytei už bendradarbiavimą.

   Naujienlaiškio prenumerata