Temos Žymėti visasAtžymėti visus

KOOMIKS, KOMIKSI, KOMIKSAI – Baltijos šalių paroda Treviso komiksų festivalyje

Sukurta 2017.09.15 / Atnaujinta 2017.09.15 15:18
  KOOMIKS, KOMIKSI, KOMIKSAI – Baltijos šalių paroda Treviso komiksų festivalyje

  Treviso komiksų festivalis, taip pat žinomas savo trumpiniu TCBF, yra tarptautinis komiksų meno ir iliustracijos festivalis vykstantis Treviso mieste, organizuojamas "Fumetti Trevize" kultūros asociacijos.

  Festivalio metu vyksta parodos, performansai, paskaitos ir dirbtuvės, daugybė veiklų, susijusių su komiksais, iliustracija, dizainu ir komunikacija. Čia susitinka komiksų kūrėjai ir iliustruotojai, yra kuriami tinklai ir vyksta bendradarbiavimas tarp institucijų, leidėjų ir kultūros asociacijos visame pasaulyje. TCBF šemet vyks rugsėjo 21-24 d.

  Šais metais viena festivalio parodų yra skirta Baltijos šalims. Paroda, pavadinta Komiksai iki Baltijos jūros, pristato šių metų garbės viešnias.

  Parodai buvo atrinkti 18 autorių darbai, iš tos Europos dalies, kuri negarsėja sena komiksų tradicija, bet būtent čia, nuo naujojo tūkstanmečio pradžios išsivystė svarbi nepriklausoma komiksų scena dėl Kuš!, Kitokia grafika bei Estijos komiksų asociacijos veiklos, kurios bendradarbiauja su komiksų kūrėjais iš viso pasaulio. Parodos rengėjai šių instituvcijų veiklą apibūdina kaip ,,art comics“. Parodoje pristatomi ne tik ,,tradiciniai“ stalo komiksai, bet ir žadama daug netikėtumų, nes Baltijos šalių jaunieji menininkai yra įvaldę ir daugiau išraiškos formų: skulptūra, instaliacijos, animacija, tapyba.

  Parodoje dalyvauja: Līva Kandevica, Zane Zlemeša, Mārtiņš Zutis, Oscar Pavlovskis, Anna Vaivare, Ingrīda Pičukāne,  Alise Gluškova, Anete Melece, Joonas Sildre, Elina Sildre, Veiko Tammjarv, Marko Mäetamm, Ann Pajuväli, Akvilė Magicdust, Titas Antanas Vilkaitis, Lina Itagaki, Miglė Anušauskaitė, Asta Did. Paroda kuruojama Emanuele Rosso bendradarbiaujant su kuš!. Parodos idėja įgyvendinta bendradarbiaujant su Latvijos pagrindiniu kultūros fondu, Lietuvos kultūros institutu bei Eesti Kultuurkapital.

  Parodos atidarymas rugsėjo 24 d., 13 val., paroda veiks iki spalio 4d.

  Daugiau informacijos čia: http://www.fbsr.it/agenda/treviso-comic-book-festival-2/,

  ir čia: http://www.trevisocomicbookfestival.it/2017/?portfolio=koomiks-komiksi-komiksai-fumetto-fino-al-mare-del-baltico

  Naujienlaiškio prenumerata