Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L‘Akviloje ir Palerme skambės lietuviška muzika

Sukurta 2018.11.23 / Atnaujinta 2018.11.23 12:18
   L‘Akviloje ir Palerme skambės lietuviška muzika
   L‘Akviloje ir Palerme skambės lietuviška muzika

   Lietuvoje ir Italijoje tapęs tradicija, dešimtasis tarptautinis muzikos festivalis „Le strade d’Europa. Lietuva – Italija“ kviečia apglėbti plačią Europą. Festivalio programa pristato naujosios kartos atlikėjus ir kūrėjus net iš septynių šalių – Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos, Italijos, JAV, Taivano ir Turkijos, penkiolikoje festivalio koncertų.

   Pagrindinis festivalio akcentas ir pažiba – Lietuvos atlikėjų koncertai Italijoje. Šiais metais Italijos publika turės išskirtinę progą išgirsti koncertuose Akviloje, Palerme ir Galėzėje, prestižinius Čiurlionio ir I Solisti Aquilani kvartetus, tarptautinį Trio Agora, jaunuosius smuiko ir fortepijono virtuozus Leonardo Ricci ir Francesco Mazzonetto bei ekstravagantiškajį kompozitorių-pianistą Maurizio Mastrini.

   Koncertai Italijoje prasidės gruodžio 1 dieną, Marco Scacchi muziejuje Galezėje, vakaru dedikuotu išskirtinai jauniems talentams, kurio metu pasirodys smuikininkas Leonardo Ricci  ir pianistas Francesco Mazzonetto, o gruodžio 2 dieną savo autorinį albumą „W La Vita“ pristatys „laukine širdimi“ vadinamas pianistas iš Umbrijos – Maurizio Mastrini.

   Pagrindiniai ir išskirtiniai festivalio akcentai  kuomet susitiks skirtingos muzikinės kartos ir kultūros, vyks L‘Akviloje ir Palerme. Nacionaline meno ir kultūros premija apdovanotas Čiurlionio kvartetas – Jonas Tankevičius, Darius Dikšaitis, Gediminas Dačinskas, Gleb Pyšniak –  atvyksta su specialia programa ir koncertuos kartu su italų mandolinininku Francesco Mammola bei klavesinininke Nijole Dorotėja Beniušyte. 

   Gruodžio 4 d. Pilies Parko Auditorijoje, L‘Akviloje, kartu su I Solisti Aquiliani styginiu kvartetu, Francesco Mammola ir Nijolė Dorotėja Beniušytė jie atliks Antonio Vivaldi,  Giovanni Paisiello, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Felix Mendelsshon – Bartholdy kūrinius.

   Gruodžio 6 d. Sicilojos Parlamento Normanų rūmuose, įspūdingoje Mattarella salėje Palerme kartu su Francesco Mammola ir Nijolė Dorotėja Beniušytė  skambės Antonio Vivaldi, Giovanni Paisiello, Domenico Gaudioso, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Fausto Latėno muzika.

   Gruodžio 13 d. į pagrindinę L‘Akvilos miesto koncertų salę sugrįš  Italijos publikai jau gerai pažįstamas Trio Agora - Žilvinas Brazauskas, Natania Hoffman, Robertas Lozinskis. Skirtingose šalyse gyvenantys trio muzikantai susitinka scenoje, kaip Senovės Graikos aikštėje – Agora iš kur ir kyla ansamblio pavadinimas. Koncerte Italijos publika išgirs šio virtuoziško ir nepaliekančio abejingų, klasikinės ir romantinės muzikos repertuaro skambesį.

   Festivalio baigiamasis koncertas „White&Red#100” dedikuojamas Lenkijos Respublikos šimtmečiui paminėti, skambės gruodžio 15 d. Organum koncertų salėje Vilniuje. Koncerte pasirodys atlikėjai iš Lenkijos – pianistė Anna Maria Kubicz ir Trio Bruderek / Lewandowski / Ziomko.

   Koncertai Italijoje:

    

   Gruodžio 1 d., šeštadienį, 17:30 val.

   Marco Scacchi muziejus, Galėzė, Italija

   Leonardo Ricci (smuikas), Francesco Mazzonetto (fortepijonas)

   Koncertas nemokamas

    

   Gruodžio 2 d., sekmadienį, 17:00 val.

   Marco Scacchi muziejus, Galėzė, Italija

   Maurizio Mastrini (fortepijonas)

   Koncertas nemokamas

    

   Gruodžio 4 d., antradienį, 18:00 val.

   Pilies Parko Auditorija, L‘Akvila, Italija

   Francesco Mammola (mandolina, Italija)

   Nijolė Dorotėja Beniušytė (klavesinas, Lietuva/Italija)

   Čiurlionio Kvartetas – Jonas Tankevičius, Darius Dikšaitis, Gediminas Dačinskas, Gleb Pyšniak

   I Solisti Aquilani

   Programoje:Antonio Vivaldi,  Giovanni Paisiello, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Felix Mendelsshon – Bartholdy

   Bilietai: 7 – 12 eur, http://www.solistiaquilani.it/it/concerts-solisti-aquilani/604-i-solisti-aquilani-con-il-quartetto-ciurlionis.html

    

   Gruodžio 6 d., ketvirtadienį, 19:00 val.

   Sicilojos Parlamento Normanų rūmai, Mattarella salė, Palermas, Italija

   Francesco Mammola (mandolina, Italija)

   Nijolė Dorotėja Beniušytė (klavesinas, Lietuva/Italija)

   Čiurlionio Kvartetas – Jonas Tankevičius, Darius Dikšaitis, Gediminas Dačinskas, Gleb Pyšniak

   Programoje: Antonio Vivaldi,  Giovanni Paisiello, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Faustas Latėnas

   Koncertas nemokamas, bet būtina registracija el. paštu [email protected]

    

   Gruodžio 13 d., ketvirtadienį, 18:00 val.

   Pilies Parko Auditorija, L‘Akvila, Italija

   Trio Agora - Žilvinas Brazauskas, Natania Hoffman, Robertas Lozinskis

   Programoje: S. Rachmaninoff, M. Bruch, J. Hoffman, L. van Beethoven

   Bilietai: specialia kaina – 5 eur, http://barattelli.it/eventi/trio-agora-festival-concorso-musicale-internazionale-le-strade-deuropa/

    

   Koncertus organizuoja VšĮ Musica Vitale, I Solisti Aquilani, B. Barattelli e Giovani Amici della Musica, Lietuvos Respublikos konsulatas Sicilijoje

   Projekto partneriai: Lietuvos Nacionalinė Filharmonija, Assamblea Regionale Siciliana, Lietuvos Respublikos ambasada Italijos respublikoje ir Lietuvos kultūros institutas, Galėzės miesto savivaldybė ir Marco Scacchi muziejus

   Ypatingai dėkojame Alessandro Palmigiano, garbės konsului Sicilijoje

   Naujienlaiškio prenumerata