Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvių grafikos rinkinys padovanotas centriniam grafikos institutui Romoje

Sukurta 2018.12.14 / Atnaujinta 2018.12.17 12:10
   Lietuvių grafikos rinkinys padovanotas centriniam grafikos institutui Romoje
   Lietuvių grafikos rinkinys padovanotas centriniam grafikos institutui Romoje
   Lietuvių grafikos rinkinys padovanotas centriniam grafikos institutui Romoje

   Gruodžio 14 dieną Lietuvos Respublikos ambasadorius Italijos Respublikoje Ričardas Šlepavičius įteikė Centriniam Grafikos Institutui Romoje 16 Lietuvių grafikos kūrinių rinkinį.

   Rinkinį suformavo prof. Dr. Giedrė Jankevičiūtė ir Vilniaus grafikos meno centro vadovės Jurga Minčinauskienė ir Kristina Kleponytė-Šemeškienė. Rinkinyje yra Lietuvos grafikos istorijai svarbių autorių – Elvyros Kairiūkštytės, Kęstučio Grigaliūno, Laisvydės Šalčiūtės ir Petro Repšio – 16 originalių grafikos kūrinių.

   Centrinis grafikos institutas yra viena iš nedaugelio Nacionalinių kultūros institucijų Italijoje, kurios pradžia skaičiuojama nuo 1738 metų. Institute saugoma ir tiriama apie 23500 piešinių ir 110000 atspaudų, kurie atspindi Europos grafikos meno istoriją nuo penkto iki aštunto šimtmečio, taip pat saugoma daugiau nei 23400 matricų, yra išsaugotos veikiančios grafikos mašinos, fotografijos kolekciją sudaro daugiau nei 16000 eksponatų, yra 25000 leidinių sauganti biblioteka ir formuojama šiuolaikinio bei video meno kolekcija. Centrinis grafikos institutas įsipareigojo padovanotus kūrinius saugoti, prižiūrėti ir eksponuoti neribotą laiką.

   Kaip sako rinkinio sudarytojos, „Lietuvos grafikos mokykla yra labai stipri ir gerai žinoma mūsų Europos dalyje. Ši dovana – žingsnis į dar platesnį pripažinimą, nes būti priimtiems į tokį prestižinį rinkinį, šalia Leonardo da Vinci, Albrecht Durer, Rembrandt, Giovanni Battista Piranessi ir kitų senųjų meistrų piešinių bei estampų, moderniosios ir šiuolaikinės grafikos Giorgio Morandi, Renzo Romero, Jannis Kounellis ir kitų autorių kūrinių, reiškia, kad tenkiname aukščiausius kriterijus ir galime būti įdomūs ne tik artimiausiems kaimynams, bet ir meno išlepintiems italams, kurie yra ypatingai reiklūs dailės kūrinių kokybei“.

   Šis dėkingumo gestas yra baigiamasis sėkmingo Lietuvos ambasados Italijoje, Lietuvos Nacionalinio dailės muziejaus ir Centrinio grafikos instituto bendradarbiavimo akordas.

   Šio bendradarbiavimo pagrindu Romoje ir Vilniuje vyko paroda „MAGMA. Kūnas ir žodis Lietuvos ir Italijos moterų mene nuo 1965 iki šiandien“, kuruota Laimos Kreivytės ir Benedetta Carpi de Resmini, Romoje stažavosi penkios studentės iš Vilniaus dailės akademijos.

   Dovana simboliškai vainikuoja ir 2018 m. pavasarį vykusią Vilniaus grafikos meno centro kuratorių stažuotę Romos centriniame grafikos institute bei įgalina tolimesnio bendradarbiavimo plėtotę tarp grafiką propaguojančių Italijos ir Lietuvos institucijų.

   Naujienlaiškio prenumerata