Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Meno mugė ArtVerona, tema Utopia, skelbia – Focus on: Lithuania

Sukurta 2018.05.30 / Atnaujinta 2018.05.30 13:34
   Meno mugė ArtVerona, tema Utopia, skelbia – Focus on: Lithuania
   Meno mugė ArtVerona, tema Utopia, skelbia – Focus on: Lithuania
   Meno mugė ArtVerona, tema Utopia, skelbia – Focus on: Lithuania
   Meno mugė ArtVerona, tema Utopia, skelbia – Focus on: Lithuania
   Meno mugė ArtVerona, tema Utopia, skelbia – Focus on: Lithuania

   ArtVerona meno mugė gegužės 29 dieną vykusioje spaudos konferencijoje Milane pranešė mugės temas, skaičius ir anonsavo planuojamą Lietuvos šiuolaikiniam menui skirtą fokusą. Pirmą kartą šios mugės istorijoje viena iš mugės dalių skirta vienai šaliai.

   Mugės pristatymas vyko FutureDome galerijoje. FutureDome, tai projektas jungiantis architektūros paveldo, restauracijos, šiuolaikinio meno, pažangių technologinių sprendimus naujam pritaikymui. Projekto tikslas, kuriant ryšius tarp menininkų, savo srities specialistų, gyventojų bei drąsių kompanijų, netikėtai pritaikyti jau esamą erdvę, naujai pažvelgti į nusistovėjusias įvairių meno disciplinų normas ir formas. “Spaudos konferencijos vieta parinkta neveltui, joje kadaise rinkosi Italijos Futuristai, todėl fokuso šalies paskelbimas tokiame kontekste, kalbant apie ateitį, naujų šalių atradimą ir tyrinėjimą, yra itin malonus komplimentas Lietuvos menininkams” – minėjo kultūros atašė Italijoje Julija Reklaitė.

   Mugė ArtVerona yra skirta modernaus ir šiuolaikinio meno scenai, orientuojasi į tyrimus, eksperimentinės erdvės kūrimą bei dialogą tarp modernaus ir šiuolaikinio meno. ArtVerona skatina alternatyvią meno mugių kryptį, skirtą remti ne tik menininkus, bet ir naujos kartos kolekcininkus (kritinį kolekcionavimą) bei skleisti žinią apie italų meno sistemos plėtrą (#backtoitaly judėjimas). 14-osios ArtVerona meno mugės tema Utopija, pristatoma, kaip platforma, įmanoma ir neįmanoma sąveikos kasdienybėje, mene apmąstymams plėtoti. Mugė anonsuojama garsaus lenkų sociologo Zygmunt Bauman mintimis apie meną kasdienybėje, meną gyventi.

   Siekiant stiprinti mugę Šiaurės Rytų Europos kryptimi, ieškant naujų rinkų, pirmą kartą mugės istorijoje vyks specialus fokusas ir jis skirtas Lietuvai. Tai ypač malonu, kai Lietuva pabrėžiama kalbant apie šiuolaikinio meno ateitį ir platesnius meno bei kasdienybės sąveikos apmąstymus. ArtVerona mugėje dalyvaus penkios lietuviškos galerijos: (AV17) Galerija - viena iš nedaugelio Lietuvoje veikiančių galerijų, pristatanti išskirtinai šiuolaikinio objekto, skulptūros, instaliacijos ir konceptualios juvelyrikos meną. Contour meno galerija – kilnojamoji galerija, rengianti parodas erdvėse, galinčiose kuo geriau atskleisti pristatomų menininkų kūrybą. Meno Niša rodanti profesionalų šiuolaikinį meną, bendradarbiaujanti su užsienio galerijomis, kultūros institucijomis ir menininkais. Meno parko galerija, kuri organizuoja profesionalių šiuolaikinių Lietuvos menininkų parodas ir projektus, užsienio menininkų veiklą Lietuvoje bei užsiima leidyba bei edukacija. Ir The Rooster Gallery – atstovaujanti jauniausiąją Lietuvos menininkų kartą ir ArtVerona mugėje telkianti bendradarbiauti kartu visas penkias Lietuvos muges.

   ArtVerona mugė vyks dvejuose paviljonuose. Mugėje dalyvaus jau atrinktos 145 galerijos; vienas paviljonas skirtas menininkams pasirinkusiems po Antrojo Pasaulinio karo istoriškai kontekstualizuotą kryptį, kitas – naujosios kartos meno atstovams. Paviljonai suskirstyti į 6 parodų sekcijas: Grand Tour orientuota į Italijos meno sceną ir menininkus, Raw Zone - pagrindinė erdvė show pasirodymams, Scouting – skirta kompleksiškiems projektams, Spazi Indipendenti, dedikuotas menininkų grupėms ir ne pelno siekiančioms organizacijoms, besigilinančioms į  šiuolaikinę meno kalbą. Main Section, duris atvers tiek pripažintiems tiek jaunosios kartos menininkams. Bei nauja mugės sekcija – BoMA. Best of Modern Art erdvė, orientuota į šiuolaikinio meno sceną, kurioje Italijos bei tarptautinės galerijos gali megzti dialogą.

   Mugė vyks 2018m. spalio 12-15 dienomis. Daugiau informacijos: https://www.artverona.it/en/home/

   Filippo Nardo Ennevi nuotraukos

    

   Naujienlaiškio prenumerata