Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

NAUJAUSIA INFORMACIJA VYKSTANTIEMS Į LIETUVĄ (atnaujinta rugpjūčio 24 d. 8.00 val.)

Sukurta 2020.08.24 / Atnaujinta 2020.08.24 10:13
  NAUJAUSIA INFORMACIJA VYKSTANTIEMS Į LIETUVĄ (atnaujinta rugpjūčio 24 d. 8.00 val.)

  Dėmesio! Nuo pirmadienio, rugpjūčio 24 d. Lietuvoje įsigalioja naujas COVID 19 paveiktų valstybių sąrašas, kurį rasite paspaudę nuorodą https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/tarp-labiausiai-koronaviruso-infekcijos-paveiktu-es-saliu-ir-vokietija (Dėl vykimo iš Italijos ir Maltos žiūrėkite žemiau).

  Iš paveiktų šalių atvykusiems ar per paveiktas šalis keliavusiems, išskyrus numatytas išimtis, asmenims yra privaloma izoliuotis.

  Lietuvos piliečiai ir Lietuvoje teisėtai gyvenantys asmenys, atvykę iš šalių, įtrauktų į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašą, jei valstybėje, iš kurios atvyko arba per kurią keliavo, sergamumas per pastarąsias 14 kalendorinių dienų viršijo 25, privalo turėti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu prieš atvykstant į Lietuvą atliktą koronaviruso tyrimą ir gautą neigiamą atsakymą arba per 24 valandas nuo atvykimo į Lietuvą kreiptis į Karštąją liniją 1808 arba kitą koronaviruso infekcijos tyrimus atliekančią įstaigą, išskyrus sveikatos apsaugos ministro įsakyme numatytąsias išimtis.

  Atkreipiame iš Maltos keliaujančiųjų dėmesį, kad nuo rugpjūčio 18 d. Lietuvos piliečiams, atvykusiems iš Maltos į Lietuvą, yra privaloma 14 dienų izoliacija ir ne seniau nei 72 val. laikotarpiu prieš atvykstant į Lietuvą atliktas koronaviruso tyrimas ir gautas neigiamas atsakymas.

  Tuo tarpu LR piliečiams, grįžtantiems į Lietuvą iš Italijos tiesioginiais skrydžiais izoliacija netaikoma, privaloma, jei oro ar jūrų transportu, rekomenduojama, jei žemės transportu, tik užsiregistruoti, užpildant Nacionalinio visuomeninės sveikatos centro anketą https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form . Vykstant iš Italijos jungiamaisiais skrydžiais per paveiktųjų sąraše esančių valstybių oro uostus, grįžus į Lietuvą izoliacija yra neprivaloma su sąlyga, kad keliaujantysis nebuvo išėjęs (-usi) iš oro uosto tranzito zonos.

  Jei planuojate vykti automobiliu, atkreipkite dėmesį, kad, pagal LR sveikatos apsaugos ministerijos pateiktą informaciją, izoliacija yra privaloma grįžus į Lietuvą iš Italijos keliaujant žemės transportu per paveiktų šalių sąraše esančias valstybes. Nuo liepos 27 d. šiame sąraše yra Austrija, Čekija ir Šveicarija, nuo rugpjūčio 3 d. - Malta ir Prancūzija, nuo rugpjūčio 10 d. – Lenkija, nuo rugpjūčio 24 d. - Vokietija. Taip pat pažymime, kad nuo rugpjūčio 24 d. grįžus iš Austrijos ir Lenkijos yra papildomai privalomas koronaviruso tyrimas. Į tai reikėtų atsižvelgti planuojant keliones į Lietuvą iš Italijos automobiliu.

  Atkreipiame dėmesį į išimtį, kad asmenys keliaujantys tranzitu, neišeinant iš oro uosto tranzito zonos arba keliaujant sausuma per Lenkiją kai Lenkijoje užtikrinami tik būtinieji sustojimai, pavyzdžiui, degalų papildymui, higienos poreikių užtikrinimui ir pan. yra nelaikomi, grįžę ar atvykę iš šalių, įtrauktų į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašą.

  Labiausiai paveiktų valstybių sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną pirmadienį, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse, tad sekite atnaujinimus!

  Iš paveiktų šalių sąraše esančių valstybių sugrįžusieji ar atvykusieji per 24 valandas turi užsiregistruoti, pateikdami savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC). Tokia tvarka galioja ir iš šių šalių grįžtantiems Lietuvos piliečiams, ir leidimą atvykti turintiems užsieniečiams.

  Informacija apie izoliavimosi tvarką grįžus iš užsienio:

  http://sam.lrv.lt/lt/news/prevenciniai-veiksmai-del-naujojo-koronaviruso-informacija-nuolat-papildoma/koronavirusas/aktuali-informacija-griztantiems-ir-atvykstantiems-i-lietuva

  Daugiau informacijos apie situaciją dėl COVID-19 Lietuvoje ir dažniausiai užduodami klausimai:

  https://koronastop.lrv.lt/

  https://bit.ly/316oJtt

  Naujienlaiškio prenumerata