Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

PRAKTINĖ INFORMACIJA APIE BALSAVIMĄ ANTRAJAME RINKIMŲ TURE

Sukurta 2019.05.16 / Atnaujinta 2019.05.16 18:51
  PRAKTINĖ INFORMACIJA APIE BALSAVIMĄ ANTRAJAME RINKIMŲ TURE

  Šiandien, gegužės 16 d., į Italijoje ir Maltoje gyvenančių Lietuvos piliečių namus, išreiškusių valią rinkimuose į Europos Parlamentą ir/ar antrajame Respublikos Prezidento rinkimų ture balsuoti paštu, iškeliavo 589 vokai su balsavimo biuleteniais: 470 į Italiją ir 119 į Maltą.
  Ambasada, atsižvelgdama į pašto darbo nesklandumus, patirtus pirmojo rinkimų turo metu ir siekdama išvengti tokios apmaudžios ir sunkiai prognozuojamos situacijos pasikartojimo, kreipėsi į Italijos paštą. Paštas negali paaiškinti, kodėl laiškų siuntimas užtruko taip ilgai ir pasiūlė išskirtines paslaugas, kurios dabar turėtų padėti išvengti laiškų vėlavimo.
  Kiekvienas rinkėjas Italijoje ir Maltoje kaip ir pirmojo turo atveju gaus laiškus, kuriuose bus balsavimo biuleteniai ir vokai, kuriuose biuletenius reikia siųsti atgal į ambasadą.
  Italijos paštas mus patikino, kad rinkėjai Italijoje laiškus turėtų gauti trečiadienį, gegužės 22 d., o rinkėjai Maltoje – ketvirtadienį, gegužės 23 d. Italijos pašto vertinimu, bet kuriuo atveju laiškai rinkėjus ir Italijoje, ir Maltoje turėtų pasiekti per 5-6 darbo dienas.
  Šį kartą ant vokų, kuriuos turėsite siųsti į ambasadą, nereikia klijuoti pašto ženklų. Už laiškų siuntimą jau sumokėta ir tai patvirtina voko viršutiniame dešiniajame kampe esantis spaudas.
  Rinkėjai pažymėtus biuletenius sudeda į voką ir jį užklijuoja. Voko viršutiniame kairiajame kampe reikia užrašyti siuntėjo vardą, pavardę, namų adresą ir prašome būtinai nurodyti namų pašo indeksą.
  Rekomenduojame vokus įmesti ne į pašto dėžutes, o, jei turite tokią galimybę, nunešti juos į pašto skyrių ir paprašyti, kad būtinai uždėtų spaudą su išsiuntimo data. Po pirmojo rinkimų turo ambasada gavo 7 vokus be pašto spaudų, todėl neįmanoma identifikuoti ar balsuota buvo ne po rinkimų dienos. Tie balsai yra negaliojantys.
  Jei nutarėte laiškus nesiųsti paštu, o patys atnešti į ambasadą, tai turite padaryti ne vėliau kaip rinkimų dieną, t.y. gegužės 26 d. Kaip jau minėta, po rinkimų gauti balsai, kurių išsiutimo data nėra aiški, yra negaliojantys.
  Balsuojančiųjų paštu laiškai turi būti išsiųsti ne vėliau nei š.m. gegužės 26 d. (išsiuntimo datą turi patvirtinti pašto spaudas), o ambasada juos turi gauti ne vėliau nei gegužės 31 d.
  Italijos paštas ambasadą patikino, kad tiek iš Italijos, tiek iš Maltos siųsti laiškai ambasadą turėtų pasiekti per 5-6 darbo dienas. Taigi, jei laiškus išsiųsite kitos savaites trečiadienį-ketvirtadienį, tai jie turėtų spėti ambasadą pasiekti laiku. Rekomenduojame juos siųsti tą pačią dieną, kai iš ambasados gausite vokus.
  Jeigu abejojate, ar jūsų siųstas laiškas laiku pasieks ambasadą, galite savo sprendimu rinktis ir kitokius laiško siuntimo būdus: perduoti pažįstamam, vykstančiam į Romą, kad laišką atneštų į ambasadą (šiuo būdu galima naudotis tik iki gegužės 26 d.), siųsti registruotu laišku arba pasinaudoti kurjerio paslaugomis. Visas dėl to atsirandančias papildomas išlaidas apmoka laiško siuntėjas.
  Tikimės, kad šį kartą pavyks išvengti pašto nesklandumų ir užsiregistravę balsavimui paštu galės šią savo pilietinę pareigą atlikti laiku.

  Taip pat norime pasidalinti su jumis pirmojo rinkimų turo statistika.
  Iš viso pirmajame rinkimų ture balsuoti ambasadoje Italijoje užsiregistravo 744 rinkėjai.
  Tiesiogiai balsuoti ambasadoje užsiregistravo 196 rinkėjai, o atėjo balsuoti 152 rinkėjai.
  Balsuoti paštu užsiregistravo 432 Italijoje gyvenantys rinkėjai, ambasada šiuo metu yra gavusi 236 vokus, iš kurių 7 be siuntimo datos žymos ir 38 po nustatyto termino.
  Balsuoti paštu užsiregistravo 116 Maltoje gyvenančių rinkėjų, ambasada gavo 84 vokus, iš kurių 2 po nustatyto termino.
  2019 m. gegužės 16 d. duomenimis ambasada iš viso negavo 196 vokų iš rinkėjų Italijoje ir 32 vokų iš rinkėjų Maltoje.

  Naujienlaiškio prenumerata