Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Rašytojos Ruta Sepetys pristatymai Romoje

Sukurta 2019.04.01 / Atnaujinta 2019.04.01 15:42
   Rašytojos Ruta Sepetys pristatymai Romoje
   Rašytojos Ruta Sepetys pristatymai Romoje

   Lietuvių kilmės amerikiečių rašytoja Ruta Sepetys kovo 25–26 d. viešėjo Romoje ir pristatė savo kūrybą Lietuvos Respublikos ambasados Italijoje organizuotuose renginiuose. R. Sepetys apsilankė dviejose Romos vidurinėse mokyklose bei Amerikos studijų centre, kur pasakojo apie XX a. Lietuvos istorijos juodąsias dėmes ir dalinosi įžvalgomis apie šiuolaikinės visuomenės santykį su praeitimi.

   Pokalbius su rašytoja moderavo John Cabot universiteto Romoje politikos profesorius Federigo Argentieri, besispecializuojantis Rytų Europos desovietizacijos ir saugumo po Šaltojo karo srityse. Diskusiją Amerikos studijų centre Romoje įžangine kalba pradėjo Lietuvos Respublikos ambasadorius Italijoje Ričardas Šlepavičius, cituodamas kertinius Rūtos Šepečio žodžius apie mūsų tautą: „Lietuva yra nutylėtų ir nežinomų istorijų kraštas“. Ambasadorius pabrėžė, jog apie sovietinės okupacijos žaizdą dažnai nutylima – teroro aukos „nusineša savo pasakojimus į kapus“. Ambasadorius taip pat pastebėjo, jog apie sovietmečio tragedijas Vakarų pasaulyje žinoma pakankamai mažai, tad būtina apie tai kalbėti.

   Būtent todėl Lietuvoje taip vertinamos Ruta Sepetys pastangos tragišką Lietuvos istoriją įamžinti romane „Tarp pilkų debesų“ – ši knyga ir pagal ją sukurtas filmas turi šviečiamąją reikšmę. Savo ruožtu, rašytoja pabrėžė, kaip svarbu užrašyti ir išsaugoti savo istoriją. Anot R. Sepetys, pasakojimo galia yra daug didesnė, nei mes įsivaizduojame. Net jeigu neįmanoma pakeisti situacijos, reikia skleisti apie ją žinią – bestselerių autorė pristatė jau trečiąją istorinės tematikos knygą.

   R. Sepetys knyga apie lietuvių tremtį į Sibirą sulaukė ženklaus pripažinimo užsienyje: ji įtraukta į „The New York Times“ bestselerių sąrašą bei išversta į 27 pasaulio kalbas. Italija tapo antrąja šalimi po JAV, kurioje pasirodė pastarasis romanas. Be to, Italijoje kūrinys pateko į mokykloms rekomenduojamų knygų sąrašą.

   Rūtos Šepečio knygos atskleidžia istorijos bendražmogiškumo matą – sovietmečio Lietuvos tragedijos, tokios skaudžios mūsų šaliai, tampa aktualios bei išgirstos ir pasauliniame kontekste.

   Naujienlaiškio prenumerata