Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ITALIJOS RESPUBLIKOJE, MALTOS RESPUBLIKAI, SAN MARINO RESPUBLIKAI IR LIBIJAI, NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ MAISTO IR ŽEMĖS ŪKIO ORGANIZACIJOS

Adresas: Viale di Villa Grazioli 9, 00198 Rome, ITALY

plačiau »

Tel. +39 06 855 90 52
Faksas +39 06 855 90 53
El. paštas

Romoje - Audronio Liugos filmo „Eimuntas Nekrošius: Nutolinti horizontą“ peržiūra

Sukurta 2016.12.06 / Atnaujinta 2016.12.06 15:54
  Romoje - Audronio Liugos filmo „Eimuntas Nekrošius: Nutolinti horizontą“ peržiūra

  Gruodžio 16d. La Sapienzos universitete, Romoje bus pristatytas Audronio Liugos dokumentinis filmas apie Eimunto Nekrošiaus kūrybą. Šiame filme siekiama nepretenzingai, tačiau nuodugniai pažvelgti į bene garsiausio Lietuvos teatralo kūrybines preferencijas bei darbo specifiką. Filmą pristatys garsi Italijos teatro kritikė Valentina Valentini, dar 1999 metais išleidusi knygą apie Eimunto Nekrošiaus kūrybą, diskusijoje po filmo dalyvaus ir jo autorius.

  Eimunto Nekrošiaus teatras – kaip Atlantida, grimztanti į nebūtį su kiekvienu išnykstančiu režisieriaus darbu. Tai ne tik spektakliai, bet meninio mąstymo būdas, požiūris į kūrybą, sau keliami reikalavimai. Pilnametražis dokumentinis filmas „Eimuntas Nekrošius: nutolinti horizontą“ – tai asmeniškas požiūris į režisieriaus kūrybinio darbo procesą iš arti. Tai – bandymas susieti čia ir dabar kuriamos ir jau išnykusios jo teatro Atlantidos skeveldras. Tai – atviras žvilgsnis į menininką ir žmogų, siekiantį per darbą nutolinti horizontą. Filmo autorius Audronis Liuga pabrėžia, kad šiuo filmu siekiama sukurti E. Nekrošiaus portretą labiau kaip kuriančio, o ne kūrėjo. Kitaip tariant, šiame dokumentiniame filme, nesistengiama primigtinai ‘‘išgauti‘‘ atsakymus į iš anksto užduodamus klausimus. Priešingai, teatralui suteikiama laisvė bei erdvė interpretacijoms, siekiant sukurti kuo autentiškesnę filmo atmosferą.

  Filmo pristatymas vyks gruodžio 16 d., 17 val, La Sapienza Universitete, via dei Volsci 122.

   

  Daugiau apie filmą:

  Autorius – Audronis Liuga

  Operatorius – Donatas Buklys

  Režisierius – Juozas Javaitis

  Montažo režisierius – Vladimiras Novikovas

  Prodiuseris – Teatro ir kino informacijos ir edukacijos centras

  Filmą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba, A. Liugos vizitą Romoje finansuoja Lietuvos kultūros institutas

  Lietuva, 2015, 90 min., kalba: lietuvių, subtitrai: anglų

  Naujienlaiškio prenumerata