Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ITALIJOS RESPUBLIKOJE, MALTOS RESPUBLIKAI, SAN MARINO RESPUBLIKAI IR LIBIJAI, NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ MAISTO IR ŽEMĖS ŪKIO ORGANIZACIJOS

Adresas: Viale di Villa Grazioli 9, 00198 Rome, ITALY

plačiau »

Tel. +39 06 855 90 52
Faksas +39 06 855 90 53
El. paštas

Romoje paminėta Pasaulinė maisto diena

Sukurta 2017.10.16 / Atnaujinta 2017.10.16 16:16
   Romoje paminėta Pasaulinė maisto diena
   Romoje paminėta Pasaulinė maisto diena

   Spalio 16 d. ambasadorius Ričardas Šlepavičius dalyvavo iškilmingame Pasaulinės maisto dienos minėjimo renginyje Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijos (MŽŪO) centrinėje būstinėje Romoje. Šių metų Pasaulinės maisto dienos tema - „Keiskime migracijos ateitį. Investuokime į apsirūpinimą maistu ir kaimo plėtrą“.

   Pasaulinės maisto dienos minėjimo garbės svečias, Jo Šventenybė popiežius Pranciškus, kvietė viso pasaulio valstybių vadovus ir vyriausybes bendradarbiauti, kad migracija būtų kiekvieno žmogaus savanoriškas ir saugus pasirinkimas ir atkreipė dėmesį, jog apsirūpinimo maistu užtikrinimas visų pirma reikalauja aktyvaus visų įsitraukimo į kovą su klimato kaita ir karinių konfliktų užbaigimo. Renginį atidaręs JT MŽŪO generalinis direktorius José Graziano da Silva savo kalboje pabrėžė, jog dauguma migrantų yra priversti palikti savo namus, neturėdami kitos išeities: „badas ir skurdas, klimato kaita ir konfliktai yra pagrindinės migracijos priežastys“. Renginyje taip pat kalbėjo Madagaskaro Respublikos prezidentas H. Rajaonarimampianina, G7 valstybių žemės ūkio ministrai, ES komisaras žemės ūkiui ir kaimo plėtrai P. Hogan, Pasaulinės maisto programos, Tarptautinio fondo kaimo plėtrai vadovai.

   Renginyje atkreiptas tarptautinės bendruomenės dėmesys, jog nuo 2015 m. pasaulyje buvo 244 mln. tarptautinių migrantų, t.y., 40 proc. daugiau, nei 2000 – aisiais metais; 65.3 mln. iš jų emigravo dėl karinių konfliktų. Didžioji dalis migrantų yra žmonės, gyvenantys kaimo vietovėse – daugiau nei 75 proc. pasaulio skurstančiųjų ir kenčiančių badą verčiasi žemės ūkio veikla. 2013 m. buvo apie 760 mln. žmonių, persikėlusių savo šalies ribose. Tai reiškia, kad vidaus migrantų yra daugiau nei tarptautinių. Migracija, tiek tarptautinė, tiek vidinė koncentruojasi keliuose pagrindiniuose regionuose: Šiaurės Afrikoje, Vidurio Rytuose, Centrinėje Azijoje, Lotynų Amerikoje ir Rytų Europoje.

   Pasaulinė maisto diena minima kiekvienų metų spalio 16 d. - šią dieną 1945 m. įsteigta JT Maisto ir žemės ūkio organizacija, kurios vienas pagrindinių tikslų – užtikrinti pasaulio apsirūpinimą maistu, tinkamu sveikam ir aktyviam gyvenimui. Kasmet ši diena minima daugiau nei 150 valstybių ir yra laikoma viena iš gausiausiai minimų dienų JT kalendoriuje. Kiekvienais metais MŽŪO pasiūlo aktualią temą, kuri vienija ta proga visame pasaulyje organizuojamus renginius, parodas, konferencijas. Organizuojant pasaulinės maisto dienos minėjimo renginius siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į skurdo, bado, nepakankamos ir  prastos mitybos problemas, jų priežastis ir galimus sprendimo būdus.

   Naujienlaiškio prenumerata