Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ITALIJOS RESPUBLIKOJE, MALTOS RESPUBLIKAI, SAN MARINO RESPUBLIKAI IR LIBIJAI, NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ MAISTO IR ŽEMĖS ŪKIO ORGANIZACIJOS

Adresas: Viale di Villa Grazioli 9, 00198 Rome, ITALY

plačiau »

Tel. +39 06 855 90 52
Faksas +39 06 855 90 53
El. paštas

Romoje prisiminti sausio 13-osios įvykiai

Sukurta 2017.01.13 / Atnaujinta 2017.01.13 23:45
   Romoje prisiminti sausio 13-osios įvykiai
   Romoje prisiminti sausio 13-osios įvykiai
   Romoje prisiminti sausio 13-osios įvykiai

   Lietuvos Respublikos ambasados Italijoje ir Italijos lietuvių bendruomenės iniciatyva penktadienį Romoje įvyko sausio 13-osios įvykių minėjimas. Siekiant įprasminti šios datos svarbą Lietuvos valstybingumo bei laisvės idėjų kontekste tiesioginiai įvykių liudininkai dalijosi savo prisiminimais, pristatyta Nepriklausomybės kovas užfiksavusi fotografijų paroda.

    „Prieš 26 metus Lietuvos piliečiai stojo prieš Sovietų kariškius už Lietuvos Nepriklausomybę, paskelbtą 1990 m. kovo 11 dieną. Taip jie apgynė ne tik savo laisvę, bet ir demokratiškojo pasaulio ateitį.  Prieš tankus stovėjo paprasti, beginkliai žmonės. Gedėdami aukų, šį įvykį prisimename kaip lūžio tašką, nes parodėme tautos brandą ir ryžtą apginti savo atkuriamą valstybę, laisvę ir orumą. Tai buvo mūsų žinia visam pasauliui“, –  sveikinimo kalboje akcentavo ambasadorė Italijos Respublikoje Jolanta Balčiūnienė.

   Istoriniame Romos centro Trastevere kvartale įvykusiame renginyje savo prisiminimais dalinosi sausio 13- osios įvykiuose dalyvavusieji  LRT žurnalistė Eglė Bučelytė ir kunigas Algirdas Dauknys. Renginio svečiai taip pat turėjo galimybę išgirsti prof. Federigo Argentieri,  ir doc. dr. Alessandro Vitale įžvalgas apie sausio 13 įvykių svarbą ir atgarsius Italijos visuomenėje.

   Renginio metu taip pat buvo pristatyta Romualdo Požerskio fotografijos paroda ‘‘Lietuva 1988-1993. Sausio 13-ajai atminti“. Parodoje, pirmą kartą rodytoje 2003 metais Vokietijos Burghausen fotografijos muziejuje, vėliau – įvairiuose Lietuvos miestuose, atsispindi reikšmingiausios sudėtingo Lietuvos kelio į nepriklausomybę akimirkos: Baltijos kelias, Lietuvos kariuomenės atkūrimas, laisvės gynimas 1991 metų sausio 13-ąją, Rusijos kariuomenės pasitraukimas.

   Naujienlaiškio prenumerata