Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ITALIJOS RESPUBLIKOJE, MALTOS RESPUBLIKAI, SAN MARINO RESPUBLIKAI IR LIBIJAI, NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ MAISTO IR ŽEMĖS ŪKIO ORGANIZACIJOS

Adresas: Viale di Villa Grazioli 9, 00198 Rome, ITALY

plačiau »

Tel. +39 06 855 90 52
Faksas +39 06 855 90 53
El. paštas

Romos lietuviai pradėjo 65-ąjį bendruomenės sezoną

Sukurta 2017.10.10 / Atnaujinta 2017.10.10 11:18
   Romos lietuviai pradėjo 65-ąjį bendruomenės sezoną
   Romos lietuviai pradėjo 65-ąjį bendruomenės sezoną
   Romos lietuviai pradėjo 65-ąjį bendruomenės sezoną

   Spalio 7 d. Lietuvos ambasadorius Italijoje Ričardas Šlepavičius dalyvavo lietuvių bendruomenės Romoje sezono atidaryme. Šis sezonas ypatingas – bendruomenė švęs 65-rių metų jubiliejų ir 15-ka metų nuo atkurtos jos veiklos. Kartu buvo paminėta jau tryliktų lituanistinės mokyklėlės „Bitutė“ mokslo metų pradžia.

   Svečių namuose „Villa Lituania“ Romoje vykusioje šventėje dalyvavo Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, Romoje gyvenantys ir dirbantys lietuviai, jų šeimos.  

   Šventė prasidėjo iškilmingomis Mišiomis. Jas aukojo arkivyskupas G. Grušas, kuris vėliau dalijosi savo patirtimi apie lietuvio gyvenimą išeivijoje, apie bendruomeninius ryšius, užsimezgančius diasporoje ir brandinančius asmenybę, sveikindamas tėvų pastangas šeimose puoselėti lietuvių kultūrą ir perduoti lietuvių kalbą.

   Italijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Elzei Simonkevičiūtė Di Meglio džiaugėsi besiplečiančia mokyklėlės veikla, paminėdama, kad šiemet mokyklėlėje užsiregistravo keliasdešimt mokinių.

   Ambasadorius R. Šlepavičius paragino tėvus nepavargti puoselėti lietuvybę gyvenant svečioje šalyje. Dvigubos tapatybės puoselėjimas, kelių kultūrų pažinimas praturtina asmenybę, o kartu ir bendruomenę, - kalbėjo ambasadorius. Džiaugdamasis aktyvia lietuvių bendruomene ir ilgamečiu mokyklėlės gyvavimu, ambasadorius lietuvių bendruomenės pirmininkei E. Di Meglio įteikė LR premjero Sauliaus Skvernelio padėką „Bitutės“ mokyklėlei ir dovaną – Trispalvę.

   Naujienlaiškio prenumerata