Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ITALIJOS RESPUBLIKOJE, MALTOS RESPUBLIKAI, SAN MARINO RESPUBLIKAI IR LIBIJAI, NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ MAISTO IR ŽEMĖS ŪKIO ORGANIZACIJOS

Adresas: Viale di Villa Grazioli 9, 00198 Rome, ITALY

plačiau »

Tel. +39 06 855 90 52
Faksas +39 06 855 90 53
El. paštas

„Sirenų“ festivalį aplankė ekspertai iš Italijos

Sukurta 2016.10.05 / Atnaujinta 2016.10.05 13:27
   „Sirenų“ festivalį aplankė ekspertai iš Italijos
   „Sirenų“ festivalį aplankė ekspertai iš Italijos

   Rugsėjo 29 d. – spalio 2 d. vykusiame Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos 2016“ lietuviškoje programoje šiemet lankėsi gausi ekspertų iš Italijos delegacija. Į Lietuvą atvyko šeši Italijos teatro žinovai, kurie su „Sirenų” festivalio dalyviais ir organizatoriais dalinosi savo patirtimi bei mezgė naujas pažintis, stebėjo pasirodymus, susitiko su teatrų vadovais ir diskutavo apie planuojamą leidinį.

   Italijos ekspertų vizitą į festivalį „Sirenos 2016“ organizavo Lietuvos Respublikos kultūros atašė Italijos Respublikoje Julija Reklaitė, leidinio apie Lietuvos teatrą rengėja Giedrė Bagdžiūnaitė bendradarbiaudamos su Lietuvos kultūros institutu (Ekspertų vizitų programa).

   Festivalyje lankėsi: tarptautinio Florencijos šiuolaikinių scenos menų festivalio „Fabbrica Europa” steigėja ir meno vadovė Maurizia Settembri, teatrologė ir teatro kritikė, knygos apie Eimuntą Nekrošių autorė, Romos universiteto „La Sapienza” profesorė Valentina Valentini, Romos viešųjų teatrų sąjungos „Teatro di Roma” meno vadovas, kultūros politikos ekspertas, scenos menų kritikas Antonio Calbi,  Romos viešųjų teatrų sąjungos „Teatro di Roma” tarptautinės programos vadovė Silvia Cabasino, rašytojas, vertėjas, Romos tarptautinio dramaturgijos festivalio „In Altre Parole” meno vadovas Pino Tierno bei žurnalistas, teatro kritikas, laidų apie kultūrą vedėjas Graziano Graziani.

   Italijos ekspertai stebėjo „Sirenų“ festivalyje pristatomus lietuvių spektaklius, lankė įvairius Vilniaus kultūros ir meno centrus, dalyvavo susitikimuose su Lietuvos teatralais tarėsi dėl Lietuvos teatro pasirodymų Italijoje, pristatė savo institucijas ir festivalius.

   Lietuvos ir Italijos ryšiai scenoje siekia dar 1982 metus, kuomet Jaunimo teatre lankėsi Franco Quadri, vėliau įvairius mūsų teatralų atradimus bei pastatymus sekė tokie svarbūs pasiekimai, kaip Eimunto Nekrošiaus vadovavimas Olimpinio Vičenzos teatro programai 2012 metais, arba pastaruoju metu itin didelės sėkmės sulaukę Oskaro Koršunovo pastatymai Venecijos bienalėje. Per tą laiką Lietuvos teatras pristatytas geriausiose scenose ir festivaliuose, vyko daug kūrybinių dirbtuvių bei gimė daug pastatymų, įkvėptų Italijos. Leidinys, nagrinėjantis Lietuvos teatro reiškinį iš itališkos perspektyvos turėtų pasirodyti Italijoje 2018 metais.

   Naujienlaiškio prenumerata