Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Spoleto tekstilės meno bienalėje – dėmesys Lietuvai

Sukurta 2018.12.05 / Atnaujinta 2018.12.06 11:46
   Spoleto tekstilės meno bienalėje – dėmesys Lietuvai
   Spoleto tekstilės meno bienalėje – dėmesys Lietuvai
   Spoleto tekstilės meno bienalėje – dėmesys Lietuvai

   Šį šeštadienį, gruodžio 8 dieną Spoleto mieste Italijoje bus atidaryta pirmoji tekstilės bienalė, kurią organizuoja Officina d‘Arte&Tessuti, kuruoja Maria Giuseppina Caldarola ir Margherita Labbe.

   Bienalė vyks trijose išskirtinėse miesto erdvėse, ir kiekvienoje iš jų bus akcentuojama kita tema: Panorama, Tyrimas ir Focus. Bienalės kuratorės savo Focus žvilgsnį nukreipė į Lietuvą. Taigi paskutinis šimtmečio Focus renginys yra labai netikėtas ir malonus Itališkas žvilgsnis į Lietuvos tekstilės meną, kuris prasmingai užbaigia metų kultūros renginių ciklą ir praplečia jį gražiomis metaforomis.

   Šiemet Giuseppina Caldarola lankėsi Vilniuje, VIII Lietuvos tekstilės meno bienalėje ir pasirinko trijų autorių kūrinius savo parodai. Pasak kuratorių Spoleto bienalėje bus pristatyti trijų labai ryškių, labai skirtingų Lietuvos tekstilės meno kūrėjų darbai. Visos jos profesionaliai dirba su tekstile, dėsto dailės akademijoje ir kuria, tačiau jų meninė raiška yra toli pažengusi nuo tradicinės tekstilės sampratos. Tekstilė tampa būdu papasakoti savo istoriją.

   Eglė Ganda Bogdanienė parodoje pristato interaktyvių audinių ciklą „Pokyčiai“, kuriame veikiant audinio paviršių šilumos šaltiniu, keičiasi piešinys ir spalvos. Severija Inčirauskaitė – Kriaunevičienė darbu „Ančiuko Donaldo nuotykiai“ pasakoja istoriją apie XX a 9 dešimtmetį, geležinės uždangos griūtį ir deficitą, susiedama ją su nūdienos politinėmis aktualijomis. Laima Oržekauskienė darbe „Optimal position“ analizuoja lyčių tarpusavio santykių temą.

   Ši nedidelė Lietuvos tekstilės meno ekspozicija patvirtina, kad šiuolaikinė tekstilė įvairi, kad nepaisant skirtingos gyvenimiškos ir kūrybinės patirties, menininkus jaudina tie patys bendražmogiški, egzistenciniai klausimai, jų asmeninis santykis su tėvynės istorija.

   Kovo 1 dieną Spoleto planuojamas Lietuvos tekstilės menui skirtas seminaras, kiti lydintieji muzikos ir video meno renginiai.

   Spoleto tekstilės bienalė atsidarys šį šeštadienį, gruodžio 8 dieną, 12,00 valandą Palazzo Colicola ir veiks iki sausio 16 dienos.

   Bienalės erdvės: galleria Officina d'Arte&Tessuti, Via Plinio il Giovane 6/8, Palazzo Collicola, Museo del Costume e del Tessuto.
    

   Už galimybę ir bendradarbiavimą dėkojame Lietuvos kultūros institutui ir VG Italy (Vičiūnai group) ir asmeniškai Rūtai Valentaitei bei Kotrynai Lienytei

    

   Naujienlaiškio prenumerata