Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ITALIJOS RESPUBLIKOJE, MALTOS RESPUBLIKAI, SAN MARINO RESPUBLIKAI IR LIBIJAI, NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ MAISTO IR ŽEMĖS ŪKIO ORGANIZACIJOS

Adresas: Viale di Villa Grazioli 9, 00198 Rome, ITALY

plačiau »

Tel. +39 06 855 90 52
Faksas +39 06 855 90 53
El. paštas

Taki žiūra - Eglės Budvytytės paroda galerijoje Albumarte, Romoje

Sukurta 2017.09.12 / Atnaujinta 2017.09.14 10:26
   Taki žiūra - Eglės Budvytytės paroda galerijoje Albumarte, Romoje
   Taki žiūra - Eglės Budvytytės paroda galerijoje Albumarte, Romoje
   Taki žiūra - Eglės Budvytytės paroda galerijoje Albumarte, Romoje

   Pirmadienį rugsėjo 18 d.18.30 val. galerija AlbumArte atidaro lietuvių menininkės Eglės Budvytytės parodą Taki žiūra (Long time between the eyelash and the brain), kurioje pirmą kartą Italijoje bus pristatomi jos video darbai.

   Paroda koncentruojasi į neeilines situacijas priešpastatydama jas kasdieniškiems ir paprastiems motyvams, taip sukurdama strūktūrinę dichtomiją bei kontrastą. Savo darbuose Eglė Budvytytė laviruoja tarp realybės ir fikcijos, keldama klausimus apie subjekto rolę kolektyvinėje visuomenėje.

   Parodai atrinkti video meno darbai žvelgia į ekonomines bei socialines aplinkybes, apibrėžiančias kasdienio gyvenimo ritmą ir taip sukurdama momentinę tuštumą, kurioje svarbiausia vaidmenį atlieka vaizduotė.

   Parodos pradžioje rodomas darbas Sekta (2006) tarsi kontrapunktas įsivaizduojamai Magų (2011) visatai, o nutrūktgalviški vaikų judesiai Besipurtančiuose vaikuose (2013) susijungia su griežtomis taisyklėmis, reguliuojančiomis žmogaus veiksmus Tarsi gaudytum bombą (2013) – pastarieji du darbai sukurti bendradarbiaujant su Bart Groenendaal.

   Menininkės kūryba – tai natūrali reakcija į šiuolaikinę visuomenę, pasaulyje, valdomamame dirbtinio intelekto, kuriame socialiniai bei ekonominiai konfliktai yra kontroliuojami virtualių tinklų. Valdomi iš išorės, tarsi deus ex machina, kolektyvinės bei indvidualios realybės meta iššūkį konvencijoms bei priešinasi primestoms taisyklėms.

   Kūnas tampa įrankiu, galinčiu pasipriešinti sistematiškam elgesiui bei priminti kiekvienam, kad mūsų stiprybė glūdi vaizduotėje. Skirtingu laiku ir skirtingomis trajektorijomis kiekvienas gali pasiekti bendrą tikslą – laisvę.

   Paroda, kuruojama Benedetta Carpi De Resmini, veiks iki lapkričio 11d.

   Projektas yra globojamas Romos savivaldybės kultūros departamento, vykdomas su Lietuvos kultūros tarybos parama, bendradarbiaujant su všį Postidėja.

   Galerijos AlbumArte adresas, Via Flaminia 122, 00196 Roma

   Naujienlaiškio prenumerata