Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ITALIJOS RESPUBLIKOJE, MALTOS RESPUBLIKAI, SAN MARINO RESPUBLIKAI IR LIBIJAI, NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ MAISTO IR ŽEMĖS ŪKIO ORGANIZACIJOS

Adresas: Viale di Villa Grazioli 9, 00198 Rome, ITALY

plačiau »

Tel. +39 06 855 90 52
Faksas +39 06 855 90 53
El. paštas

Tarptautiniame kino festivalyje Florencijoje – režisieriaus L. Mikutos filmas „Šaltos ausys“

Sukurta 2016.11.22 / Atnaujinta 2016.11.22 13:01
   Tarptautiniame kino festivalyje Florencijoje – režisieriaus L. Mikutos filmas „Šaltos ausys“
   Tarptautiniame kino festivalyje Florencijoje – režisieriaus L. Mikutos filmas „Šaltos ausys“

   Režisierius Linas Mikuta savo dokumentiniame filme ,,Šaltos ausys‘‘ (,,Dead Ears‘‘) perteikia dramą, vykstančią tarp tėvo ir sūnaus. Filmo žiūrovai nukeliami į Rytų Europoje esančią periferiją.

   42 minutes trunkanti juosta, subtiliai atskleidžia dviejų artimiausių žmonių santykius. Monotonijos prislėgtas tėvas gyvena kartu su savo suaugusiu sūnumi, kuris yra kurčias. Nepaisant to, kad kartu praleidžia daugybę laiko, abu yra vienas nuo kito emociškai nutolę. Tėvas sūnų laiko nenormaliu ir nesubrendusiu, o sūnus tėvą – jautrumo stokojančiu chamu. Nepaisant abiejų skirtingo požiūrio, ir dėl to kylančių konfliktų, filme siekiama atskleisti giliausius dviejų artimiausių žmonių sielos užkaborius.

   Gausiai apdovanotas lietuvių režisieriaus filmas dalyvavo tarptautiniame Argentinos dokumentinių filmų festivalyje (FIDBA), kuriame pilnametražių filmų kategorijoje, laimėjo pagrindinį prizą.  

   Galimybę pamatyti ir įvertinti Linos Mikutos dokumentinį filmą turės ir Italijos žiūrovai. ‘‘Šaltos ausys‘‘ bus rodomas - Gruodžio 1d. , 15val. ‚‘‘Festival dei Popoli (liet. ‘‘Žmonių Festivalyje‘‘)[1]  kino teatre La Compagnia, Via Cavour 50/R, Florencijoje, Italijoje. Filmą pristatys ir su žiūrovais susitiks režisierius Linas Mikuta ir prodiuserė Jurga Gluskinienė.

   „Tai bus pirmasis filmo parodymas Italijoje, galima sakyt, Italijos premjera. Labai džiaugiuosi turėdamas galimybę filmą pristatyti vieno iš gražiausių pasaulio miestų žiūrovams“ –sako Linas Mikuta.

   ‘‘Festival Dei Popoli‘‘buvo įkurtas 1959 m. grupelės įvairių krypčių humanitarinių mokslų studentų. Pelno nesiekianti organizacija – ‘‘Festival Dei Popoli‘‘, siekdama populiarinti socialinę dokumentiką, veikia jau virš 50 metų. Festivalio rengėjai yra aktyvūs įvairių mokymų, skirtų filmų kūrėjams organizatoriai.  Pagrindinė šios organizacijos veikla susijusi su kasmetiniu, tarptautinio dokumentinių filmų festivalio organizavimu Florencijoje. Taip pat, nuo 2008 m. iki 2010 m. festivalio rengėjai bendradarbiavo su Niujorko Dokumentinių filmų festivaliu. Šio kultūrinio bendradarbiavimo metu, buvo puoselėjama  Italijos dokumentinių filmų tradicijų sklaida užsienyje. Skaičiuojama, kad iš viso šio festivalio metu, žiūrovams buvo pristatyta apie 16,000 įvairių trumpametražių ir ilgametražių kino juostų. 49 – ojo festivalio metu buvo skirtas dėmesys Baltijos šalių dokumentinių kino kūrėjams.  

   Lietuvos pristatymą festivalyje remia Lietuvos kino centras ir Lietuvos garbės konsulas Italijoje Enrico Palasciano.

   ____________________________

   [1] Išsami ‘‘Festival Dei Popoli‘‘ 2016 festivalyje rodomų filmų programa gali būti randama adresu: http://www.festivaldeipopoli.org/files/programma_2016_sfogliabile/#p=27

   Naujienlaiškio prenumerata