Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ITALIJOS RESPUBLIKOJE, MALTOS RESPUBLIKAI, SAN MARINO RESPUBLIKAI IR LIBIJAI, NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ MAISTO IR ŽEMĖS ŪKIO ORGANIZACIJOS

Adresas: Viale di Villa Grazioli 9, 00198 Rome, ITALY

plačiau »

Tel. +39 06 855 90 52
Faksas +39 06 855 90 53
El. paštas

Tarptautiniuose meistriškumo kursuose Romoje – Oskaro Koršunovo ,,Eglė – žalčių karalienė”

Sukurta 2017.03.10 / Atnaujinta 2017.03.10 20:45
  Tarptautiniuose meistriškumo kursuose Romoje – Oskaro Koršunovo ,,Eglė – žalčių karalienė”

  Kovo 2-12 d. Oskaras Koršunovas, vienas iš originaliausių talentų šiuolaikinėje tarptautinio teatro arenoje, pagrindinio Romos Teatro India erdvėse vadovauja meistriškumo kursams, skirtiems jauniesiems Romos teatro aktoriams ir Europos Teatrų Sąjungos (ETS) nariams iš Bulgarijos, Graikijos, Portugalijos, Serbijos.

  Proga tobulėti ir vystyti tarpkultūrinį dialogą buvo suteikta 17 profesionalių aktorių, turinčių skirtingą meninį bei kultūrinį paruošimą. Kovo 12 dieną, 12 valandą ši tarptautinė grupė susiburs keliaujančiam performansui Teatro India erdvėse. Režisierius meistriškumo kursus užbaigs pasirodymu paremtu lietuviška pasaka “Eglė – žalčių karalienė” bei Nobelio premijos laureatės Elfriede Jelinek kūriniu ,,Ieškotojai” O. Koršunovas įpina lietuviškos pasakos motyvus apmąstydamas nesugebėjimą iš tikrųjų suprasti “kito” istoriją. Pasirodymas taip pat paremtas Aischilo tragedija ,,Maldautojos”, kurią savaip interpretavo pati Jelinek rašydama savąjį ,,Ieškotojai”.

   

  Vyraujanti kūrybinių dirbtuvių tema – migrantai ir jų jautimasis kitokiais bei atmestais. Aischilo „tragedija“, europinio teatro šaknys (463 m. pr. Kr.) persipina su šiandieninių migrantų ,,drama” Europos pakraščiuose. Aischilo tragedijoje penkiasdešimt jaunų moterų perplaukia jūrą bėgdamos iš Egipto nuo galimų vedybų su pusbroliais ir suranda prieglobstį Argo tėvynėje, kurioje teisė į prieglobstį yra neliečiama. Tuo tarpu Jelinek kūrinyje septyniasdešimt migrantų yra deportuojami už tai, kad išdrįso prabilti apie nežmogiškas sąlygas, nuo kurių bandė pabėgti. Skirtingai nei Aischilo tragedijoje, teisė į prieglobstį bei žmogaus teisės yra nuolat pažeidžiamos šiuolaikinėje Europoje. Visi šie įvykiai yra pradžios taškas Jelinek ir nuo čia pradeda savo darbą Oskaras Koršunovas.

   

  „Visuomet naudojausi kūriniais bei faktais daugiau ar mažiau susijusiais su mano asmenine patirtimi“- pasakoja Oskaras Koršunovas. „Situacijas, kurias išvydau daugybėje šalių paskatino mane dirbti su šiuo Jelinek darbu. Tai stiprus kūrinys, susikoncentruojantis į Europą, kurioje šios problemos yra kasdienybė. Tuo tarpu Lietuvoje tokio tipo socialinių problemų neturime, tačiau atsiranda toji nematoma baimė“, - teigia režisierius.  

   

  Puiki galimybė tobulėti ir ne tik. Dešimt dienų, skirtų apmąstyti šiuolaikinei visuomenei aktualias tematikas, migrantų ir prieglobsčio prašytojų problemas bei tuos, kuriems uždedama ,,kitokio“ etiketė.

  Meistriškumo kursai surengti Romos teatro bei ETS, bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros institutu ETS projekto ,,Konfliktų zonos“ metu, remiamo Kūrybiškos Europos programos.

   

  Meistriškumo kursų užbaigimas vadovaujamas Oskaro Koršunovo vyks kovo 12 d., sekmadienį, 12 valandą.

   

  Įėjimas laisvas, būtina rezervacija adresu: [email protected]

  Naujienlaiškio prenumerata