Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ITALIJOS RESPUBLIKOJE, MALTOS RESPUBLIKAI, SAN MARINO RESPUBLIKAI IR LIBIJAI, NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ MAISTO IR ŽEMĖS ŪKIO ORGANIZACIJOS

Adresas: Viale di Villa Grazioli 9, 00198 Rome, ITALY

plačiau »

Tel. +39 06 855 90 52
Faksas +39 06 855 90 53
El. paštas

Valstybės atkūrimo diena švęsta trijuose Italijos miestuose

Sukurta 2017.02.20 / Atnaujinta 2017.02.20 16:11
   Valstybės atkūrimo diena švęsta trijuose Italijos miestuose
   Valstybės atkūrimo diena švęsta trijuose Italijos miestuose
   Valstybės atkūrimo diena švęsta trijuose Italijos miestuose

   Minėdami 99-ąsias Lietuvos Valstybės atkūrimo metines Italijos lietuviai bei Lietuvos draugai Romoje, Florencijoje ir Milane rinkosi į kamerinės muzikos projekto „Langas į Lietuvą“ koncertus. Sveikindama renginio dalyvius Romoje Lietuvos Respublikos ambasadorė Italijoje Jolanta Balčiūnienė akcentavo ypatingą Vasario 16-osios reikšmę Lietuvos valstybingumo istorijoje.

   „Matant susirinkusiųjų gausą akivaizdu, kad Vasario 16-osiosidealai išlieka kertine valstybės ir piliečių pilietinės savimonės dalimi, pasaulio lietuvius ir Lietuvą jungiančia gija. Salėje esanti jaunoji išeivijos karta liudija, kad laisvės ir valstybingumo dvasia bus stipri ir ateityje“, - pabrėžė J. Balčiūnienė.  

   Vasario 16, 17 ir 18 dienomis didžiuosiuose Italijos kultūros miestuose renginių dalyviai išgirdo M. K. Čiurlionio, L. Narvilaitės, A. Šendorovo, S. Vainiūno kūrinius, kurie klausytojams atskleidė platų lietuvių kompozitorių kamerinės muzikos kūrybos spektrą.

   „Mūsų muzikos istorija liudija daugiau nei šimtą metų kūrybinės energijos, talento ir muzikinio palaiminimo. Neretai lietuvių kompozitorių kūriniai atlikėjų programose tampa nuostabiais atradimais publikai, nieko iki tol nežinojusiai apie mūsų kūrėjus“, – pristatydami pasirodymą teigė atlikėjai.

   Kamerinės muzikos projekto „Langas į Lietuvą“ pasirodymuose Italijoje dalyvavo smuikininkė Dalia Dedinskaitė (Lietuva/Austrija), violončelininkas Gleb Pyšniak (Lietuva/Austrija) ir pianistas Robertas Lozinskis (Lietuva/Škotija).

   Nuotraukos: A. Nenėnas, portalas itlietuviai.it

   Naujienlaiškio prenumerata