Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Visa informacija vienoje vietoje grįžtantiems ar jau gyvenantiems Lietuvoje: „Renkuosi Lietuvą“

Sukurta 2019.05.29 / Atnaujinta 2019.05.29 16:26
  Visa informacija vienoje vietoje grįžtantiems ar jau gyvenantiems Lietuvoje: „Renkuosi Lietuvą“

  Migracijos Informacijos Centras (MIC) „Renkuosi Lietuvą“ nuo 2015 m. vieno langelio principu teikia nemokamas asmenines konsultacijas visais klausimais grįžtantiems, jau gyvenantiems, ar svarstantiems apie  gyvenimą Lietuvoje asmenims lietuvių anglų ir rusų kalbomis. 

  Asmenys, turintys klausimų, susijusių su gyvenimu Lietuvoje, atsakymų gali ieškoti dvejopai: savarankiškai „Renkuosi Lietuvą“ tinklapyje, arba klausti tiesiogiai konsultantų el. paštu, telefonu, Skype ar per Facebook.

  Nuo veiklos pradžios metus MIC suteiktų konsultacijų bei veiklos pobūdis nuolat augo:  iš viso suteikta virš 6000 asmeninių personalizuotų konsultacijų. Vien per 2019 m. I pusmetį suteikta  virš 2300 konsultacijų. Nuo veiklos pradžios tinklapį www.renkuosilietuva.lt aplankė virš 450 tūkst. lankytojų, o vien I 2019 m. ketvirtį, beveik 190 tūkst. lankytojų.   

  MIC „Renkuosi Lietuvą“ dažniausiai gauna klausimus, susijusius su šiomis sritimis:

  • Pagalba planuojant grįžimą į Lietuvą
  • Socialiniai klausimai
  • Sveikatos apsauga
  • Reikalingi dokumentai parsivežti
  • Švietimas (vaikų integracija į LT švietimo sistemą)
  • Užsieniečių gyvenimas Lietuvoje

  Nemokamos asmeninės konsultacijos teikiamos:

  • Telefonu: 8 800 22922 (skambinant iš Lietuvos)

                          85 2 51 43 52 (skambinant iš užsienio)

  Atstovų Lietuvos regionuose tinklas. 60 paskirtų atsakingų kontaktų teikia aktualią informaciją apie kiekvieną regioną, suteikia galimybę nukreipti specializuotai konsultacijai grįžtančius į savivaldybes.

  Atliekami su grįžtamąja migracija susiję tyrimai: 2015 m.: Iš užsienio grįžusių Lietuvių patirtys, sunkumai ir rekomendacijos „Kad grįžti į Lietuvą būtų lengviau; 2018 m.: LR savivaldybių atstovų ir sugrįžusiųjų į Lietuvą emigrantų tyrimas bei visuomenės nuomonės tyrimas dėl grįžtamosios migracijos.

   „Renkuosi Lietuvą“ taip pat leidžia informacinę medžiagą. Šiuo metu yra paruoštos 6 atmintinės aktualiausiomis temomis, kas metai atnaujinamas dažniausiai užduodamų klausimų (D.U.K.) leidinys.

  Organizuojamos apvaliojo stalo ir kitus diskusijos, leidžiančios aptarti aktualiausias grįžtamosios migracijos problemas, ieškoti sprendimų. 

  Migracijos informacijos centas „Renkuosi Lietuvą“ įkurtas 2015 m. Tarptautinės Migracijos Organizacijos (TMO) Vilniaus biure, bendradarbiaujant su LR Vyriausybe. Projektą finansuoja LR Vidaus reikalų ministerija

  Naujienlaiškio prenumerata