Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ITALIJOS RESPUBLIKOJE, MALTOS RESPUBLIKAI, SAN MARINO RESPUBLIKAI IR LIBIJAI, NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ MAISTO IR ŽEMĖS ŪKIO ORGANIZACIJOS

Adresas: Viale di Villa Grazioli 9, 00198 Rome, ITALY

plačiau »

Tel. +39 06 855 90 52
Faksas +39 06 855 90 53
El. paštas

Vizualinio projekto M / A G / M A uždarymo renginiai su viešniomis iš Italijos

Sukurta 2017.05.30 / Atnaujinta 2017.05.30 14:06
   Vizualinio projekto M / A G / M A uždarymo renginiai su viešniomis iš Italijos
   Vizualinio projekto M / A G / M A uždarymo renginiai su viešniomis iš Italijos
   Vizualinio projekto M / A G / M A uždarymo renginiai su viešniomis iš Italijos

   Parodos M / A G / M A Kūnas ir žodžiai Italijos ir Lietuvos moterų mene nuo 1965 metų iki šių dienų uždarymo proga, kuratorės Benedetta Carpi De Resmini ir Laima Kreivytė, bendradarbiaujant su Romos centriniu grafikos institutu, Vilniaus Nacionaline dailės galerija ir Lietuvos kultūros institutu, rengia uždarymo vakarą, siekiant apibendrinti projektą ir parodoje išryškėjusias temas.

   Birželio 1 d. Nacionalinėje dailės galerijoje

   17 val. 15 min. Kuratorės Benedetta Carpi De Resmini ir Laima Kreivytė pakvies į ekskursiją po parodą „M/AG/MA. Kūnas ir žodžiai Italijos ir Lietuvos moterų mene nuo 1965 metų iki šių dienų”.

   18.00 val. NDG auditorijoje Romos centrinio grafikos instituto direktorė Maria Antonella Fusco kartu su kuratore Antonella Renzitti papasakos apie instituto atsiradimą ir tikslus. Institutas buvo įkurtas 1795 m. popiežiaus Clemente XII-ojo rūpesčiu ir yra įsikūręs prestižiniuose Palazzo Poli rūmuose, kurių fasadas įrėmina garsųjį Trevi fontaną. Pristatymą pratęs diskusija su parodos „M/AG/MA. Kūnas ir žodžiai Italijos ir Lietuvos moterų mene nuo 1965 metų iki šių dienų” kuratorėmis Benedetta Carpi De Resmini ir Laima Kreivyte.

   19.00 val. Pirmą kartą Lietuvoje bus pristatytas projektas „SHE DEVIL on tour”. Tai architektės, galeristės Stefanijos Miscetti kartu su grupe moterų kuratorių sumanyta videofilmų programa. „SHE DEVIL” – tai Marvel komiksų herojės vardas ir Susanos Seidelman 1989 m. filmo pavadinimas. Jis pasirinktas kaip žaisminga nuoroda į moterų menininkių atliekamus keistus ir velniškus kasdienybės patirčių tyrimus. Projektas pirmą kartą pristatytas 2006 m., siekiant apjungti dar tik kylančias ir jau pripažintas menininkes bei kuratores. „SHE DEVIL On Tour” programą, papildytą L. Kreivytės atrinktais Lietuvos menininkių videodarbais, NDG bus galima pasižiūrėti iki birželio 20 d.

   Menininkės: Zoulika Boubdellah, Kelly Dobson, Silvia Giambrone, Flo Kasearu, Katarzyna Kozyra, Klara Liden, Katharina D. Martin, Nandipha Mntambo, Luana Perilli, Alice Schivardi, Marinella Senatore, Jeanne Susplugas, Rona Yefman

   Kuratorės: Antonia Alampi, Benedetta Carpi De Resmini, Eleonora Farina, Caterina Iaquinta, Pia Lauro, Alessandra Mammì, Stefania Miscetti, Manuela Pacella, Cristiana Perrella, Lydia Pribisova, Elena Giulia Rossi, Paola Ugolini, Chiara Vigliotti

   “She Devil” pirmą kartą kartą buvo surengta 2006 metais Stefania Miscetti iniciatyva, siekiant apjungti jaunas, dar tik kylančias bei jau pripažintas menininkes ir kuratores iš Italijos bei kitų šalių. Moteriškų pasaulių įvairovė atsiskleidžia įvairiuose darbuose bei kritinėse perspektyvose per daugelio balsų diskursą. Po pirmųjų dviejų “She Devil” programų 2006 ir 2007 metais, kuriose dalyvavo 4-6 kuratoriai ir tiek pat menininkų, 2009 metais Stefania Miscetti nusprendė įtraukti dar daugiau kuratorių. Tais pačiais metais sėkminga iniciatyva buvo specialiai surengta ir Nacionaliniame šiuolaikinio meno muziejuje, Bukarešte, Rumunijoje. 2010 metais ketvirtoji “She Devil” programa buvo pasirinkta rodyti “The Madness of Art” renginyje, Ravello festivalyje. Penktoji “She Devil” programa vyko 2011 metų vasarą šiuolaikinio meno muziejuje MACRO, Romoje. 2014 metais, šeštoji “She Devil” programa susilaukė didelio žiniasklaidos dėmesio ir 2015 metais įvyko “She Devil” turai – Terni (Italija) bei Belfaste (Jungtinė Karalystė).

   Visi parodos M / A G / M A Kūnas ir žodžiai Italijos ir Lietuvos moterų mene nuo 1965 metų iki šių dienų renginiai nemokami.

   Kultūros atašė Italijoje Julijos Reklaitės informacija

   Naujienlaiškio prenumerata