Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
1.jpg

Balandžio 24 dieną viceministro Egidijaus Meilūno vadovaujama delegacija lankėsi Paryžiuje įsikūrusioje Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijoje (UNESCO), kur aptarė šios organizacijos paramos Ukrainai klausimus. 

Ministerijos naujienos » Naujienos »
G Landsbergis susitiko su Filipinų energetikos ministru B.jpeg

Balandžio 24 dieną Maniloje susitikęs su Filipinų energetikos ministru Raphaeliu Lotilla Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pristatė Lietuvos patirtį kelyje į energetinę nepriklausomybę ir pasiūlė bendradarbiauti suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalų vystymo srityje.

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »

Balandžio 24 dieną ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Filipinų užsienio reikalų sekretoriumi Enrique A. Manalu. Tai pirmasis istorijoje Lietuvos užsienio reikalų ministro vizitas į Filipinus.

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
3 Tatena.jpg

Balandžio 22–23 dienomis užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas vizito į Vieną metu susitiko su čia įsikūrusių tarptautinių organizacijų vadovais. Visuose susitikimuose viceministras kėlė efektyvesnės pagalbos Ukrainai ir jos atstatymui, tolesnio Rusijos ir Baltarusijos izoliavimo tarptautinėse organizacijose ir Lietuvos vaidmens daugiašalėje sistemoje stiprinimo klausimus.

Situacija Ukrainoje » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »

Balandžio 23–26 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis vyksta oficialaus vizito į Filipinus ir darbo vizito Pietų Korėją.

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
Lietuva ES dvynių programos lyderė.png

Europos Komisija išplatino 2023 metų Europos Sąjungos (ES) Dvynių programos ir TAIEX (Technical Assistance and Information Exchange instrument) ataskaitą, kurioje apžvelgiama praėjusių metų veikla.

Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
002 Viceministras S. Šatūnas susitiko su Lenkijos Europos reikalų ministru Adam Szłapka.jpg

Balandžio 22 dieną užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas priėmė naująjį Lenkijos Europos reikalų ministrą Adamą Szłapką. Susitikimo metu daug dėmesio skirta poreikiui plėsti ES sankcijas Rusijai ir Baltarusijai, atsisakyti rusiškų suskystintų dujų tiekimo į ES bei stabdyti rusiškų ir baltarusiškų žemės ūkio ir maisto produkto patekimą į ES vidaus rinką.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
0422URT2.jpg

Balandžio 22 dieną Liuksemburge užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje, jungtinėje sesijoje drauge su gynybos ministrais, buvo aptarta situacija Ukrainoje bei būtina ES parama, o užsienio reikalų ministrų sesijoje aptarta padėtis Artimuosiuose Rytuose ir Sudane.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
438223306_1109132216991226_258025898038341745_n.jpg

Balandžio 19–20 dienomis antrajame pagal dydį Airijos mieste Korke surengtas Baltijos šalių kino festivalis, skirtas paminėti Lietuvos, Estijos ir Latvijos narystės Europos Sąjungoje ir NATO 20-metį.

Dvišaliai santykiai » Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
006 Viceministras S. Šatūnas su Kroatijos viceministre.JPG

Balandžio 22 dieną Vilniuje surengtos Lietuvos ir Kroatijos dvišalės politinės konsultacijos, kuriose delegacijoms vadovavo Lietuvos užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas ir Kroatijos užsienio ir Europos reikalų viceministrė Andreja Metelko-Zgombić. Konsultacijų metu buvo aptarti saugumo ir gynybos klausimai, pasiruošimas liepos mėnesį Vašingtone vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui, parama ir galimi bendri projektai Ukrainoje bei Europos Sąjungos (ES) darbotvarkė.

Situacija Ukrainoje » Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
signal-2024-04-22-114348_002.jpeg

Šiandien, balandžio 22 dieną, prieš prasidedant Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų tarybai, Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pasisakė apie JAV paramą, situaciją Ukrainoje, padėtį Artimuosiuose Rytuose bei Sudane.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
1.jpeg

Balandžio 20 dieną Dubajuje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE), vyko pirmasis lietuvių bendruomenės įkurtos lituanistinės mokyklos „Lietuviškas ratelis“ susitikimas, kuriame susirinkusius pasveikino Lietuvos ambasadorius JAE Ramūnas Davidonis.

Atstovybių naujienos » Lietuvos diaspora »
gabr(3).png

Balandžio 22 dieną Liuksemburge užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatomos diskusijos apie Rusijos agresiją prieš Ukrainą, padėtį Artimuosiuose Rytuose bei Sudane.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
postams (Website).png

Užsienio reikalų ministerijos tarptautinė kampanija „Words Matter“, kviečianti naudoti teisingą terminologiją ir įvardyti agresorę kalbant apie Rusijos karą prieš Ukrainą, laimėjo II vietą viešojo sektoriaus kampanijų kategorijoje kasmetiniuose „Mi:t&Links“ Baltijos šalių komunikacijos apdovanojimuose.

Ministerijos naujienos »

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis reiškia nuoširdžią užuojautą dėl buvusio Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko Gedimino Kirkilo mirties.

„Lietuva neteko labai talentingo ir kūrybingo politiko, intelektualo, valstybės interesų architekto ir gynėjo, kuris savo politine ir visuomenine veikla prisidėjo prie kokybiškesnės Lietuvos politikos ir politinės minties vystymo. Dėl šios netekties reiškiu nuoširdžią užuojautą ir linkiu stiprybės šią sunkią valandą Gedimino Kirkilo artimiesiems“.

Ministerijos naujienos »
Daugiau naujienų