Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorius E. Bajarūnas aplankė JK parlamento bendruomenių rūmų pirmininką

Sukurta 2023.01.18 / Atnaujinta 2023.01.18 14:11
  Ambasadorius E. Bajarūnas aplankė JK parlamento bendruomenių rūmų pirmininką

  Sausio 18 dieną Lietuvos Respublikos (LR) ambasadorių Jungtinėje Karalystėje (JK) Eitvydą Bajarūną priėmė JK parlamento bendruomenių rūmų pirmininkas Seras Lindsay Hoyle.

  Pokalbio metu ambasadorius perdavė linkėjimus Serui L. Hoyle nuo LR Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen. Buvo kalbėta apie poreikį skatinti Lietuvos ir JK parlamentinius ir partinius ryšius.

  E. Bajarūnas pabrėžė vienybės ir solidarumo svarbą išlaikant nenutrūkstamą paramą Ukrainai kovojant su Rusija ir padėkojo už reikšmingą JK vaidmenį, siekiant užtikrinti saugumą Baltijos šalyse.

  Ambasadorius sakė, kad progresas Europos Sąjungos (ES) ir JK pokalbiuose dėl Šiaurės Airijos protokolo leistų dar stipriau suvienyti ES ir JK jėgas, ne tik kovojant su Rusijos agresija Ukrainoje, bet ir sprendžiant su pasaulio regionais susijusius iššūkius.

  Pokalbio metu aptarta būtinybė skatinti Lietuvos ir JK ekonominius ryšius, akcentuotas lietuvių diasporos JK vaidmuo stiprinant dvišalius Lietuvos ir JK santykius. Ambasadorius taip pat paminėjo artėjantį Vilniaus 700-ųjų metinių jubiliejų, buvo kalbėta ir apie litvakus bei jų istorinį vaidmenį.

  Seras L. Hoyle buvo išrinktas JK parlamento bendruomenių rūmų pirmininku 2019 metų lapkritį. Seras Hoyle Parlamento nariu yra nuo 1997 metų, kai su leiboristų partija buvo išrinktas Čorlio apygardos atstovu.

  Lietuvos Respublikos ambasados Jungtinėje Karalystėje informacija