Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorius R. Norkus atidarė garbės konsulatą Škotijoje ir susitiko su Škotijos vyriausybės atstovais

Sukurta 2022.06.29 / Atnaujinta 2022.06.29 18:35
   Ambasadorius R. Norkus atidarė garbės konsulatą Škotijoje ir susitiko su Škotijos vyriausybės atstovais
   Ambasadorius R. Norkus atidarė garbės konsulatą Škotijoje ir susitiko su Škotijos vyriausybės atstovais
   Ambasadorius R. Norkus atidarė garbės konsulatą Škotijoje ir susitiko su Škotijos vyriausybės atstovais

   Birželio 27-29 dienomis Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje (JK) Renatas Norkus lankėsi Edinburge, Škotijoje. Vizito metu Edinburge delegacija iškilmingai atidarė pirmąjį Lietuvos Respublikos garbės konsulatą Škotijoje bei susitiko su Škotijos vyriausybės atstovais.

   Konsulato atidarymo metu ambasadorius R. Norkus džiaugėsi, kad „diplomatiniai bei ekonominiai saitai tarp Lietuvos ir Škotijos palaipsniui stiprėja“ ir vylėsi, kad „kartu su naujojo garbės konsulo Nicko Price‘o patirtimi ir ryžtu ši nauja glaudaus Lietuvos-Škotijos bendradarbiavimo galimybė ateityje galės virsti dar didesniu tarpvalstybiniu projektu kultūros, ekonomikos bei kitose srityse“.

   Garbės konsulas N. Price‘as – gerai žinomas verslininkas, turintis ilgametę darbo patirtį įdarbinimo paslaugų ir įmonių skaitmenizavimo srityje, įmonės „Bright Purple“, kuri filialą turėjo ir Lietuvoje, įkūrėjas. Nuo 1995-ųjų metų gyvuojančią kompaniją į priekį vedantis N. Price‘as yra trečiasis Lietuvos garbės konsulas Jungtinėje Karalystėje.

   Vizito Škotijoje metu ambasados delegacija taip pat susitiko su Škotijos vyriausybės atstovais – susitikimai vyko su Škotijos Konstitucijos, Užsienio Reikalų ir Kultūros kabineto sekretoriumi Angusu Robertsonu bei Tarptautinės prekybos departamento vadovu Grahamu Gloveriu. A. Robertsonas pristatė Škotijos vidaus politikos aktualijas, buvo aptarti Lietuvos diasporai aktualūs klausimai. Abiejų susitikimų metu buvo aptartos Lietuvos-Škotijos ekonominio bei kultūrinio bendradarbiavimo gairės, diskutuota apie bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Škotijos universitetų bei ekonominio bendradarbiavimo plėtrą atsinaujinančių energijos šaltinių, ypač – vėjo jėgainių, srityje, Edinburgo tarptautinį aukščiausiojo lygio kultūros susitikimą, Lietuvos dienas Škotijoje.

   Ambasadorius R. Norkus vizito metu apsilankė ir Edinburge veikiančiame Pasų centre, kur Lietuvos piliečiai gali kreiptis dėl asmens dokumentų išdavimo ir keitimo bei kitų konsulinių paslaugų. Ambasadorius taip pat susitiko su Edinburge studijuojančiu Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos pirmininku Rimvydu Rubavičiumi.

   Vizito metu ambasadorius R. Norkus dalyvavo Edinburge Lietuvos ambasados JK remiamos parodos „Muzika ir migracija Edinburge: Felixo Yaniewicziaus istorija“ atidaryme, kuri skirta Vilniuje gimusio Edinburgo muzikos festivalio įkūrėjo Felixo Yaniewicziaus gyvenimui ir kūrybai pristatyti.

   Škotijoje gyvena apie 15 tūkstančių lietuvių, Škotijos universitetuose studijuoja daugiau kaip 300 lietuvių studentų. Škotijoje yra įsikūrusi ne viena lietuvių bendruomenių organizacija, aktyviai vykdomas lituanistinis švietimas – veikia mokyklos Aberdyne, Fraserburghe, Peterheade, Glazge ir Edinburge.